Sermayesiz İş Fikirleri

Para kazanmak istiyorsunuz fakat yeterli birikiminiz yok. Siz de tam bu durumdaysanız size bu yolda rehberlik edecek yazımıza bir göz atın.

SERMAYESİZ İŞ FİKİRLERİ 06.01.2020, 17:43 14.01.2020, 12:55
45
Sermayesiz İş Fikirleri

 Az sermaye her girişimcinin korkulu rüyasıdır diyebiliriz. Sermayesiz para kazanma arayışlarına rastlamak bu nedenle oldukça fazla olmaktadır. Fikri olan ancak fikrini gerçekleştirmek için gerekli parası bulunmayan girişimciler için sermayesiz para kazanma yolları oldukça fazla. Sermayesiz iş fikrinizle para kazanmak için becerilerinizi, zamanınızı ve bilgi birikiminizi kullanmanız şart. Düzenli bir çalışma hayatınız olsa bile aşağıda önerdiğimiz fikirlerin birçoğunu boş vakitlerinizde yapabilirsiniz.

1.Sosyal Medya

Günümüzde gelişen teknolojiyle sosyal medyada hayatımızın her anında var oldu. İnternetten para kazanma kategorisinin de alt başlığı olarak yeni bir gelir kapısı olduğunun hepimiz farkındayız. İnternette vakit geçirmeyi seviyorsanız bu iş tam size göre. Herhangi bir sosyal medya platformundan oluşturduğunuz hesabınızla ilk adımı atabilirsiniz. İlgi alanınıza göre çektiğiniz fotoğrafları yada yazılarınızı paylaşarak insanların ilgisini çekmelisiniz. Giderek büyüyen profilinizde takipçi sayınız artışına bağlı olarak para kazanma potansiyeliniz de artacaktır. Çeşitli markalar takipçi sayısına ve etkileşim oranınıza bakarak size reklam vermek için tekliflerde bulunacaktır. Hikayenizde ya da postunuzda paylaşım başı veya saniye başına hatırı sayılır paralar kazanabilirsiniz. Sermayesiz bir iş fikridir fakat emek ve sabır şart.

2.Online Oyun oynamak

Keşke hepimiz çalışmadan para kazanabilsek. Kulağa ne kadar güzel geliyor değil mi? Artık akıllı telefonlarla her birimiz bir oyun tutkunu olduk. Her boş anımızda açıp seviye atlamak için uğraştığımız, zevk aldığımız bir mecra haline geldi. İşte tam da bu noktada oyun oynarken para kazanmak istemez misiniz? Çevrimiçi online oyun platformları üzerinden tablet, telefon ya da bilgisayarından oyun oynayarak para kazanabilirsiniz. Bilgi yarışmaları, savaş oyunları, strateji oyunlarını oynayarak verilen zorlu görevleri tamamlayarak ya da reklam izleyerek hesabınızda dolar bazında paranız birikiyor. Hem zevk alacağınız hem de para kazanabileceğiniz bir iş.

3.Stock Fotoğrafçılığı Yapmak

Fotoğraf çekmeyi ve çekinmeyi sosyal medya ile hepimiz sever olduk. Kimimiz profesyonel makinalar kullanırken kimimiz cep telefonları ile binlerce beğeni alan fotoğraflar çekiyoruz. Fotoğraf çekerek sizde para kazanabilirsiniz. Profesyonel bir makine şart değil. Cep telefonunuz ile görüntü kalitesi yüksek fotoğraf çekerek ücretli paylaşabilirsiniz. Sizin fotoğraflarınızı her kullanan kişiden de para kazanmış olacaksınız. Hobinizle para kazanmak oldukça keyifli olacaktır.

4.Makale Yazarlığı Yapmak

Kelimelerinize ve kaleminize güveniyor musunuz? Araştırmayı, okumayı, seviyorsanız tam sizlik bir iş diyelim o zaman. Birçok dergi, gazete, web siteleri editörlük ilanı veriyor. Sizde araştırmalar yaparak eğlenirken öğrenebilir kendinizi geliştirme fırsatı yakalayabilirsiniz. Kelime başına para kazanmak da oldukça keyifli bizden söylemesi.

5.Gizli Müşteri

Ülkemizde birçok hatırı sayılır marka ve firma var. Hatta bazı şirketlerin de birçok farklı sektörlerde hizmetleri mevcut. Bu hizmetleri sistematik ve memnuniyet oranı yüksek olarak ilerletmek de sizin de tahmin edebileceğiniz gibi oldukça zor. İşte tam burada gizli müşteri devreye giriyor. Firmalar bayilik alan mağazalarını teftiş etmek için gizli müşteri gönderiyorlar. Firmanın belirledikleri kısasları kontrol eden gizli müşteri puanlamalar yaparak bunları firmalara bildiriyor. Siz de ilanlara bakarak firmalara gizli müşteri olarak başvurabilir sermayesiz paralar kazanabilirsiniz.

Yorumlar (0)