Düşük Bütçeli Popüler İş Fikirleri

Türkiye de bütçesi kısıtlı olup girişimci olmak isteyen oldukça önemli bir kitle var.Bu kitle için son dönemlerde popüler olan franchising sektöründe yapabilceğiniz iş fikirlerine bir göz atalım.

SERMAYESİZ İŞ FİKİRLERİ 02.01.2020, 21:30 03.01.2020, 23:25
38
Düşük Bütçeli Popüler İş Fikirleri

Çoğu kimse ömrü boyunca kendi işinin patronu olmayı ister.Bu düşünce hayallerimizi süslerken hayat bize fırsatlar yaratır.Bizim ise ihtiyacımız olacak tek şey ‘’Cesaret’’ ve biraz da ''Şans''. Bir çok insanı ürküten nokta maddi olanaklar oluyor. Haksız da sayılmazsınız zira piyasada kaş yapayım derken göz çıkarmak an meselesi. Ancak riskinizi minimize ederek az bütçe ile kar marjı nispeten yüksek sektörler tercih edilerek hayallerinizi gerçeğe dönüştürebilirsiniz.

Türkiye de bütçesi kısıtlı olup girişimci olmak isteyen oldukça önemli bir kitle var.Bu kitle için son dönemlerde popüler olan franchising sektörü görünüyor.Bu sektörün alanı çok geniş.Gayrimenkul danışmanlığından işletmeciliğe,çiğköftecilikten fast food'a kadar bir çok alanda hizmet etmek mümkün.Hadi bunlara bir göz gezdirelim ;

1.Gayrimenkul Danışmanlığı

Taşınmaz mallar ve gayrimenkul ticareti insanlığın en eski ve asla talebin bitmeyeceği büyük bir sektör olan emlak sektörü girişimcilerinde iştahını kabartır cinsten.Kurumsal bir şirketten alınan franchising ile en çok tercih edilme nedenleri arasında yer alıyor.

2.Çiğköfte 

Her köşe başında görmeye sıklıkla rastladığımız geleneksel bir lezzet olan çiğköfte.Bayilik alabileceğiniz onlarca firma bulunuyor.Başlangıç bedeli ortalama 3.000TL ile 10.000TL olan bu sektörde temizlik ve güzel bir tat ile güzel paralar kazanmak mümkün..Hızlı ve karlı sıcak para akışı ile girişimcileri heyecanlandırmaya yetiyor.

3.Fotoğrafçılık

Son dönemlerde hayatımıza hızla giren sosyal medya ile fotoğrafçılık da  popüler olan meslekler arasına girdi.Sözden nişana düğünden doğuma baby showerlardan özel günlerimizde her anı ölümsüzleştirmek istiyoruz.Sizde ortalama 250TL-10.000TL ile bir fotoğraf makinası alıp bu işe başlayabilirsiniz.Asla bitmeyecek popüler sektörler arasında yerini aldı bile.

4.Yoga-Pilates Salonu

Çalışma hayatı,yaşam koşulları,aile yaşamı,okul derken hayatımızın çoğu zamanı stres altında geçiyor.Sağlıksız ve stres altında yaşamdan bir an olsun uzaklaşmak için şehrin merkezinde ''es'' verebildiğimiz pilates ve yoga salonlarına talep gittikçe artıyor.Kendiniz de alabileceğiniz sertifika yada tutabileceğiniz eğitmenlerle oldukça karlı kazançlar elde edebilirsiniz.Seans başına 150-600TL arasında olan ücretleri de azımsanacak cinsten değil.

5.Okul Öncesi Eğitim ve Bakım Evleri

Ülkemizde sadece okul öncesi eğitimde 1 milyon 511 bin öğrenci bulunuyor.Estonya'nın nüfusundan bile fazla.Okul öncesi ve ilköğretim çağında mental ve aritmetik sistemler kullanılarak çocuklara oyunla eğitimler veriliyor.Anne babalar yoğun çalışma hayatlarında çocuklarının güvenilir ve eğlenerek eğitim aldığı bu alanlara yönelmekte.Dershanelerin kapatılmasından sonra gündeme gelen bu sektörde tek sorun kalifiye eğitimciler bulup çalıştırabilmek.Kişi başı eğitim ücretide yıllık 9.000 TL den başlayıp 20.000TLe kadar artıyor.

6.Lokum Mağazaları

Turkish Delight olarak yurtdışında oldukça adından söz ettiren Türk Lokumu.Osmanlı saraylarından günümüze kadar uzanan, güllüsünden fıstıklısına çikolatalısına kadar oldukça çeşidi bulunan lokum yerli yabancı herkesin vazgeçemeyecği cinsten.Sektörde köklü şirketlerin yanı sıra girişimcilerin de yeni göz bebeği olmaya yolunda ilerleyor.Mağaza metrekare başına 800$ civarında.Eğer ki hayalleriniz yüksekse ihracat konusunda da oldukça talep edilen bir sektör, bizden söylemesi.

7.Kapıya Sağlıklı Yemek Servisi

Sağlıklı ve fit bir vücut son dönemlerde büyük bir pazar haline geldi.Daha çok yeni olan bu sektörün yılda %500 büyüdüğü istatistiklerle belgelenmiş durumda.Ülkede 30 milyon kadın bu pazarın hedefi.’’Meal Box’’yada ‘’Food Box’’ olarak popüler olan servis, sağlıklı ve kalorisi hesaplanmış olarak öğünlerini ayarlanıp kapınıza kadar bu hizmeti getiriyor.Üstelik aylık ücreti kişi başı 2.000TL oldukça cazip bir kazanç görünüyor.

Yorumlar (0)