Twitter ile Para Kazanma

Günümüzde sosyal ağlar para kazanmak için de en önemli kapılardan birisi haline geldi. Mobil telefon kullanımının artması, telefonda internet kullanımının yaygınlaşmasıyla sosyal ağlara erişim seviyesi rekor düzeylere erişti. En popüler sosyal ağlardan biri olan Twitter, bazı yollarla birçok kişiye veya kurumlara para kazanma imkanı sağlıyor. İşte detaylar.

PARA KAZANMA 11.02.2020, 16:44
18
Twitter ile Para Kazanma

Günümüzde sosyal ağlar para kazanmak için de en önemli kapılardan birisi haline geldi. Mobil telefon kullanımının artması, telefonda internet kullanımının yaygınlaşmasıyla sosyal ağlara erişim seviyesi rekor düzeylere erişti. En popüler sosyal ağlardan biri olan Twitter, bazı yollarla birçok kişiye veya kurumlara para kazanma imkanı sağlıyor. Twitter’dan bazı kurumsal firmalar bile reklam amaçlı yararlanıyor. Büyük markalar twitter ile takipçi sayısını arttırmaya, dolayısıyla daha fazla kişiye ücretsiz erişim sağlamaya çalışıyor. Bu platform üzerinden para kazanmak için öncelikle takipçi sayısının yüksek olması gerekiyor. Bunun için ilk etapta takipçi satan sitelerden yararlanılıyor. Bu sitelerde bu şekilde twitterdan para kazanıyorlar. Takipçi sayısını arttırmak için başka yolları da denemek gerekiyor. En yaratıcı paylaşımları yapmak, ya da hediye kampanyaları düzenlemek takipçi sayısını arttıran küçük yöntemlerdir.

Twitterdan para kazanmak için neler yapılmalıdır?

Twitter ile gelir sağlamak için birden çok hesabı yönetip, ilginç twitler atmanız gerekir. Pazarlama deneyimi olan kullanıcılar bu ağ üzerinden ürünlerinin tanıtımını ücretsi,z yapabiliyorlar. “Retweet eden ilk 10 lişiye ücretsiz ürün” gibi cazip tekliflerle daha fazla kişiye ulaşma imkanı artıyor. Son zamanlarda oldukça popüler olan affiliate marketing yani satış ortaklığı sistemi ile twitterda da önemli kazançlar elde edilebiliyor. Belli bir alanda paylaşımlar yapan bloğunuz varsa, bloğu twitter hesabınız ile bağlantılı yapabilirsiniz. Ancak twitterdan para kazanmak için twitter hesabının kişisel bir isimle değil, ürün adı, ürün markası gibi ticari hesap olarak açmak önemlidir.

Twitterdan para kazanmak için arama motorlarında sponsorlu twitleri takip edin. Şirketler reklam için popüler sosyal ağ kullanıcılarına hesaplarında ürünlerinin reklamını paylaşmaları için ücret teklif ediyor. Bu nedenle sponsorlu twitleri bulduğunuzda ilgili şirkete teklif verebilirsiniz. Şirket her paylaştığınız twit için size ödeme yapar, siz de bu paylaşımlarla para kazanabilirsiniz. nızı sağlayacaktır. Ancak anlaşmanın yazılı olarak yapmayı istenmeyen durumlar meydana gelmemesi adına ihmal etmeyin.

Yorumlar (0)