Snapchat’ten Para Kazanmak

Günümüzde sosyal medyanın en önemli platformlarından biri olan Snapchat, anlık fotoğraf ve video uygulaması ile kullanıcıları ile buluşuyor. Anlık paylaşımlar yaparak diğer sosyal medya platformları gibi e-ticaret ortamına da dönüştüğünü söylemek mümkün peki nasıl para kazanılır.

PARA KAZANMA 03.02.2020, 19:02
85
Snapchat’ten Para Kazanmak

Günümüzde sosyal medyanın en önemli platformlarından biri olan Snapchat, anlık fotoğraf ve video uygulaması ile kullanıcıları ile buluşuyor. 2009 yılından bu yana hayatımızda olan Snapchat 2012 yılında gerekli yatırımlarla daha da popüler hale geldiğini söyleyebiliriz. Her gün 60 milyonun üstünde paylaşım yapılan uygulama kullanıcılar tarafından da günlük 140 milyonun üzerinde kişi tarafından kullanılıyor.

Snapchat de kullanıcı yaş grubundan bahsedecek olacaksak da yaş aralığı oldukça düşük. 12-24 yaş aralığında olan bu kullanıcı grubundan oluşuyor. Anlık paylaşımlar yaparak diğer sosyal medya platformları gibi e-ticaret ortamına da dönüştüğünü söylemek mümkün peki nasıl para kazanılır?

Adım Adım Snapchat

Öncelikle cep telefonunuza Snapchat uygulamasını indirmeniz gerekiyor.

Ardından kayıt yaparak bir profil oluşturmalısınız.

Bir kitle oluşturmanız gerekmektedir. Tabi ki öncelikle rehberinizle senkrona geçen uygulama arkadaşlarınızın Snapchat hesaplarını takip ediyor.

Artık paylaşım yapmaya başlayabilirsiniz. Fakat paylaşımlarınızda samimi ve içten olmanız, doğal ve akıcı konuşmanız, günlük hayatınızı paylaşmanız takipçi kitlenizin beğenisi kazanmaya yardımcı olacaktır.

Düzeni ve sıklıkla postlar koymalısınız. Hesabınız güncel ve akıcı olmalıdır.

Videolarınızın içerikleri birbiri ile tutarlı bir formatta olmalıdır. Eğlenceli mi, mizah mı, olağan hayat videoları mı koyacaksınız bu siz karar vermelisiniz.

Belirli bir takipçi kitlesine ulaştığınızda platformdaki diğer etkili kişilerle veya markalarla iş birliği içine girerek tanınma oranınızı ve kullanıcı ağınızı genişletebilirsiniz.

Yorumlar (0)