LetGo’dan Para Kazanmak

Yeni nesil mobil ikinci el pazarı diye tabir edebileceğimiz Letgo’dan siz de para kazanabilirsiniz. Peki nasıl?

PARA KAZANMA 04.01.2020, 16:34 13.01.2020, 23:06
704
LetGo’dan Para Kazanmak

Mobil e-ticaretle hayatımıza giren LetGo dünya pazarından sonra Türkiye pazarında da yerini aldı. 100 milyon dolarlık bir yatırım söz konusu. Dünya’da yankı uyandırırken Türkiye pazarından da inanılmaz bir ivme sağlayarak büyümeye başlamış.

LetGo mobil uygulaması, şu an 35'ten fazla ülkede kullanılan malları alıp satmak için kullanılan basit bir dijital bir platform.

Bu girişim ikinci el eşya pazarını canlandırmayı hedefliyor. ‘Letgo’ uygulamasının, kullanmadığınız eşyaları satabileceğiniz veya satın alabileceğiniz bir sistem üzerine kurulduğunu söyleyebiliriz. Sistem yalnızca mobil yazılım üzerine kurulu ve sizin yer ve konum verilerinizi belirleyerek yakınlarınızda alım-satım yapabileceğiniz bir ticari platform olarak kullanılıyor. İster giymediğiniz bir elbiseniz ister kullanmadığınız bir mobilyanız, isterseniz de arabanızı satışa çıkarabilirsiniz. Hiçbir sınırı yok. Mevcut konumunuza göre satışa çıkardığınız ürünü arayan kullanıcılar tarafından kolayca irtibata geçebiliyorsunuz.

LetGo'ya online web sitesi üzerinden kayıt olarak tamamen ücretsiz bir şekilde kullanmaya başlıyorsunuz. ‘Apple’ için ‘Apple Store’, ‘Android’ için ‘Google Play Store’ uygulama marketlerinden uygulamayı telefonunuza kuruyorsunuz. Küçük ve kısa bir kayıt işleminden sonra, mobil cihazınızda konum bilgilerine izin vererek etrafımızda kimler ne satıyor veya ne alıyor görebiliyoruz.

Bir çoğumuz indirimlerin cazibesi ile hevesle alışverişler yapıyoruz. Bu aldıklarımızdan bazıları tabiri caizse üstümüzde paralanıyor. Bazen de dolabın bir köşesinde eskiyor. İşte tam bu durumda LetGo devreye giriyor. Gönlünüzün geçtiği, kullanmak istemediğiniz her şeyi bu platformda kazanca çeviriyorsunuz.

  • Ürünlerin fiyatlarını aldığınız fiyatları hatırlıyorsanız ona göre bir bedel belirleyerek yazabilirsiniz veya aynı kategoride başkalarının satış ilanında verdiği fiyatları baz alarak belirleyebilirsiniz.
  • Ürününüzün fotoğraflarını yüksek görüntü kalitesinde çekmeniz de artınıza olacaktır. Sisteme yükleyip alıcıların beğenisine sunabilirsiniz.
  • Talep eden kullanıcılar için pazarlık payı da eklemelisiniz. Aksi takdirde alıcıda güvensizlik oluşturup ürününüzün satışı olumsuz etkilenebilir.
  • Ürününüzün açıklama kısmını doldurmanızı tavsiye ederiz. Herhangi bir defo ya da aldığınız yer ve fiyat detayı paylaşmanız alıcının ürünü tercih etme olasılığı arttıracaktır.
  • Alıcıların ürünle ilgili mesajlarına da olabildiğince hızlı cevap vermelisiniz.Alıcılar sizin geç kaldığınız zamanda bir başka satıcının ürününe yönelebilirler.
  • Böylelikle ürünlerinizi hızlı ve güvenli bir ortamda nakde çevirerek bir gelir kapısı elde edebilirsiniz.
Yorumlar (0)