Hobi Bahçesi İle Para Kazanma

İnsanların şehrin boğucu yaşamından zaman içerisinde sıkıldığı ve kendilerini hafta sonları atacak bir yer aradıkları dikkat çekiyor. Son yıllarında trendi haline gelmiş hobi bahçeleri işi de bu vesileyle yükseliş göstermiştir. İşte detaylar.

PARA KAZANMA 15.02.2020, 15:00
43
Hobi Bahçesi İle Para Kazanma

Hobi Bahçesi İşi İle Para Kazanabilirsiniz

İnsanların şehrin boğucu yaşamından zaman içerisinde sıkıldığı ve kendilerini hafta sonları atacak bir yer aradıkları dikkat çekiyor. Son yıllarında trendi haline gelmiş hobi bahçeleri işi de bu vesileyle yükseliş göstermiştir.  Yeşile ve doğaya hasret kalan milyonlarca ailenin gidebilecekleri tüm doğal ortamları değerlendirmek istedikleri dikkat çekiyor.  Hobi bahçelerini belirli kira bedelleri karşılığında kiralayan aileler diledikleri zaman bahçelerine giderek tüm işlerini kendileri yapmaktalar. Hafta sonu ekmiş oldukları sebze ve meyveleri zamanla yetiştirerek gerek stres atmaktalar gerekse; keyifli dakikalar geçirmekteler.

Şehirden Uzak Arazilerinizi Satmayın!

Dağın başındaki araziler genelde sahipleri tarafından pek hoş karşılanmaz. Hiç bir işime yaramıyor! Gibisinden cümlelerle memnun kalmadıkları bir durumu dile getirirler. Profesyonel anlamda hobi bahçesi işletmeciliği yaparak ciddi kazançlar elde edebileceğiniz gibi boşta duran arsanızı da ciddi bir işte kullanmış olursunuz.  Büyükşehirlere yakın ancak; sakin noktalarda arsaları bulunan bireyler bu konuda çok şanslılar.

Hobi Bahçesi İşinden Ne Kadar Kazanırım?

Arsanızın büyüklüğüne ve kaç bölüme ayırdığınıza bağlı olarak değişebilir. Devasa bir araziniz varsa doğal olarak çok ciddi rakamlar elde etmeniz mümkün. Ortalama 75-100 metrekarelik parseller kiralanmakta ve kiralama bedeli de ortalama 300-500 TL gibi rakamlar olmakta. 10 adet 75 metrekarelik bir alanınızda aylık 500 TL’den kiraya verdiğinizi varsayarsak; her ay elinize 5000 TL gibi ülkemiz şartlarında ciddi bir rakam geçecektir. Zamanla birikimler yaparak farklı alanlara yatırım yapma imkanı bulabileceğiniz bedeller elde etmiş olursunuz. Hobi bahçelerinize göz kulak olacak bir de bekçi tutup maaş verirseniz; harika bir hizmet sunmuş olursunuz. İnsanların sizi tercih etmeleri için onlara özel hizmetler sunmalısınız.  Nezih, kaliteli alanlar oluşturmaya özen gösterin ve pazarlamanızı iyi yapın!

Yorumlar (0)