Hızlı ve Kolay Para Kazanmak

Çalışmadan para kazanmak mümkün değil öncelikle bunu unutmayın. Ya beden gücü ya da beyin olarak emek vermelisiniz ki bir kazanç sahibi olabilesiniz. Tabi burada tercih sizin. Hadi nasıl hızlı ve kolay para kazanabilirsiniz bir bakalım.

PARA KAZANMA 23.01.2020, 17:25 27.01.2020, 13:13
28
Hızlı ve Kolay Para Kazanmak

Günümüzde para kazanmakla ilgili olarak birçok şey duyuyoruz. Az ya da çok belirli bir miktar kazanabileceğiniz gibi bir ek kazanç olarak da değerlendirebilirsiniz. Çalışmadan para kazanmak mümkün değil öncelikle bunu unutmayın. Ya beden gücü ya da beyin olarak emek vermelisiniz ki bir kazanç sahibi olabilesiniz. Tabi burada tercih sizin. Hadi nasıl hızlı ve kolay para kazanabilirsiniz bir bakalım.

1. Denek Olmak

Ülkemizde çok yaygın olmasa da denek olarak kolay ve hızlı paralar kazanabilirsiniz. Çeşitli kozmetik ve ilaç firmalarının çıkaracakları deneyerek aylık ortalama 2.000 TL’ye yakın bir gelir elde edebilirsiniz. Toplumda ve çevrenizde pek hoş karşılanmayacak bu iş gibi görünse de kazancı oldukça iyi. Fakat sağlığınızı bir nevi riske atacak bir uygulama olduğunu da unutmayın. Aylık ücretiniz ürünün risk grubuna ve denediğiniz sürenin uzunluğuna göre artış gösterecektir.

2. Arabaya Reklam Kaplatmak

Eğer bir aracınız var ise bu iş tam size göre diyebiliriz. Arabanızı bir şirketin reklamıyla kaplatarak ayda yaklaşık 300 ila 700 TL kazanabilirsiniz. Fakat bunun için firmanın birçok şartı var. Öncelikle arabanızla aylık belirli bir kilometre mesafe katletmeniz gerekiyor. Büyükşehir ve kalabalık alanlarda dolaşmanızda şart. Eğer bu şartları sağlıyorsanız reklam verecek birçok şirket mevcut. Buralara başvurunuzu yaparak sözleşmenizi imzalayabilirsiniz.

3.  AirBnB ile Evinizi Kiraya Verin

Çok fazla seyahat ediyorsanız ya da evinizde fazla boş odanız varsa bir kulak verin deriz. Evinizdeki boş odanızı kiraya vererek burada kazanç edebilirsiniz. Bunun için kurulmuş bir site bile var. AirBnB, kişilerin evlerini ya da evlerindeki bir odayı kiralamasını sağlayan bir web sitesi. Buradan bulabileceğiniz kiracılarınız ile günlük ya da aylık bir ücret karşılığı anlaşabilirsiniz. Tabi sözleşme yapmayı ihmal etmemek gerekiyor. Zira olumsuz bir tavır ile karşılaşmamanız için önemli.

4. Seslendirme Yapın

Etkileyici ve özgün bir ses tonunuz var mı? Eğer cevabınız evet ise tanıtım filmler, animasyonlar, eğitim videoları, belgeseller ve radyo reklamları için seslendirme yapabilirsiniz. Bu işi nerden bulabilirim diyorsanız seslendirme yapmak için eleman arayan birçok site var. Upwork, Fiverr, BiOnluk, Voices.com gibi siteleri gezerek seslendirme işlerine bakabilirsiniz.

5. Domain Alın

Domain, herhangi birinin belirli bir web adresine erişmek için tarayıcıya yazdığı harf, sayı ve sembollerin oluşturduğu fiziksel addır. x.com ya da y.com gibi domainlere sahip olduğunuzu bir varsayalım. Bu domainleri çok cüzi miktarlara satın alabilirsiniz. İlerleyen günlerde ünlü bir firmanın kullandığı x kampanyasında bu domain adlı siteye ihtiyacı olacaktır ve sizden satın almak isteyecektir. Sizin o dönem varsayalım 10 dolara satın aldığınız domaini satın için firma size 10 milyon dolar verebilir. Biraz şans işi gibi görünse de oldukça kazançlı bir iş olduğunu unutmayın.

Yorumlar (0)