Facebook'tan Para Kazanmak

2 milyar kullanıcıya sahip Facebook’tan para kazanma yöntemlerini sizler için derledik.

PARA KAZANMA 08.01.2020, 18:29 17.01.2020, 19:07
26
Facebook'tan Para Kazanmak

Yaklaşık 2 milyardan fazla kullanıcısıyla Facebook Dünya’nın en büyük sosyal ağ platformu durumundadır. Aylık 2 milyondan fazla kullanıcı tarafından aktif kullanılıyor.

Bu anlamda girişimciler için de önemli bir platform oluşturduğunu söyleyebiliriz. İnstagram ve Youtube gibi sosyal mecradan para kazanılırken Facebook’da ciddi bir kazanç kapısı olabiliyor.

Facebook, para kazanmak isteyenler ve önemli bir kariyer hedefleyenler için ciddi düzeyde fırsatlar barındırıyor. Eğer sizde Facebook’tan para kazanmayı düşünüyorsanız aşağıdaki yolları kullanarak kısa sürede sermayesiz olarak bile para kazanabilirsiniz.

Adım Adım Facebook’tan Para Kazanma

  • Öncelikle bir Facebook hesabı oluşturun. Para kazanacağınız paylaşımlarınız için bir sayfa oluşturmanızda gerekiyor. Sayfanın içeriğini belirlemek de bu anlamda önemli. Konunuzu belirleyerek sayfanızı oluşturun.
  • Sayfa içeriğinizde paylaşacağınız yazılarınız içerik kalitesine dikkat etmelisiniz. Kısa, anlaşılır, net bir dil kullanarak ifade etmelisiniz. Yapılan araştırmalara göre insan beyni 8 saniyelik bir dikkat etme süresine sahipmiş.
  • Paylaşımlarınızın istatistiklerini daima kontrol edin ve ona göre paylaşım türünüzü belirleyin. Video, resim, yazı, canlı yayın gibi birçok alanda paylaşım yapabileceğinizi unutmayın.
  • Paylaşımlarınızın açıklama kısmına (#) Hashtag kullanarak Dünya’da arama listelerinde daha çok kitleye hitap edebilirsiniz.
  • Paylaşım yaptığınız saatlerde etkileşim için önemlidir. İstatistiklerinize bakarak en çok beğenilen etkileşim alan saatleri belirleyerek o saatlerde paylaşım yapmanız gerekmektedir.
  • Sayfanız belirli bir kitleye sahip olduktan sonra reklam alarak para kazanabilirsiniz. Firmaların iletişim bilgilerinden mail atarak reklam alma talebinizi iletip talepte bulunabilirsiniz. Kullanıcılar tarafından reklama tıklandığında reklamın türüne göre de para kazanmaya başlayabileceksiniz, tıklandığında, ürün satıldığında, yönlendirme yapıldığında hepsi size para olarak dönüş sağlayacaktır.

Bu adımları takip ederek sermayeniz olmadan sadece Facebook hesabı ile para kazanabilirsiniz.

Yorumlar (0)