Evde İş Fikri: Butik Pastacılık

Günümüzde tek bir gelirle geçim zor. Artan faturalar, kira giderleri, okul masrafları, servis ücretleri derken liste gitgide kabarıyor. Ev hanımı olarak aile ekonomisine katkıda bulunmak eşinizin yükünü hafifletmek çoğu zaman düşündüğünüz bir fikirdir. Peki ne yapabilirim diye düşünüyorsanız belki de en iyi bildiğiniz iş olan butik pastacılık.

PARA KAZANMA 28.12.2019, 15:17 03.01.2020, 23:25
23
Evde İş Fikri: Butik Pastacılık

Hayatımıza hızla giren sosyal medya ile fotoğraf çekip paylaşmak olmazsa olmazımız. Doğum günleri, söz-nişan merasimi, baby shower partileri derken özel gün pastalarına talep fazlasıyla arttı. Oldukça geniş modelleriyle ve konseptlere göre belirlenen pastalarda sınır hayal gücünüz. Masal kahramanlarından tutun da aklınıza hayalinize gelen her şeyi pastalarda görmek mümkün. Butik pasta görüntüsü ile bizleri büyülerken hayal gücünün sınırlarını zorlayan birçok pastacı renkli şeker hamurları ile onlara hayat vermekte ve yaptığı harika pastalar ile yeni müşteriler edinmekte.

Öncelikle daha önce hiç mutfağa girmemiş de olabilirsiniz. Hemen karamsar olmayın. Öğrenmek o kadar da zor değil. Biraz araştırma yaparak mutlaka yakın çevrenizde butik pastacılık kurslarına gidebilirsiniz. Eğer buna ayıracak bütçem ve vaktim yok derseniz oturduğunuz yerden de internet aracılığıyla kolları sıvayıp mutfağa girebilirsiniz.

Eğer butik pasta yapmak için neler gerekli derseniz hiç şüphesiz merdane, pasta standı, krem şanti ve krem şanti torbası, pasta sıvama aparatları süsleme için çeşitli çikolata vs. gibi pasta ekipmaları işinizi görecektir.

Pastalarınız lezzetli olduğu kadar görüntüsü ile de cezbetmeli karşısındaki. Bunun için şeker hamuruyla yapacağınız figürler, süslemeler pastanızı muhteşem gösterecektir.

Kullanılan malzemelerin katkı içermemesi ve hazır olmaması, lezzet ve sanatın bir arada olması butik pastayı normal pastane pastalarından ayırmaktadır. Tercih edilme sebeplerinizden biri de bu olabilir bizden söylemesi.

Emek verdiğiniz bu muhteşem pastaları bir de satmak var. Bunun için tanıtımınızı iyi yapmalısınız. Öncelikle yakın çevrenizdeki tanıdıklarınızla başlayarak hem deneyiminizi artırabilirsiniz hem de tanıtımınızı yapmış olabilirsiniz.

Daha geniş bir kitleye hitap etmek isterseniz de artık internet bunun için biçilmiş kaftan. İnstagramdan kişisel bir hesap oluşturarak butik pastalarınız fotoğraflarını yükleyerek sergileyebilir ve sipariş alabilirsiniz.

Bunlarda yeterli gelmiyor diyenlerdenseniz bir e-ticaret sitesi kurarak yasal bir süreçle siparişler alıp para kazanabilirsiniz. Hatta diğer ürünlerinden de tadımlık göndererek memnuniyeti artırabilirsiniz.

Tanıtımızı bölgenizde bulunan fuar, kermes gibi stantlarda bulunarak geniş bir kitleye ulaşabilirsiniz.

 Kendi işletmenizi kurmak artık içten bile değil. KOSGEB destekli, kadın girişimlere tanınan ayrıcalıklardan yararlanarak kendi butik kafe, pastanenizi kurup kazanç sağlayabilirsiniz. Ya da herhangi işletmeci bir tanıdığınız varsa ortaklık talep edebilir böylelikle daha az riskle bir işletme sahibi olabilirsiniz.

Yorumlar (0)