Avon Satış Temsilcisi Olmak

Avon yurt içi ve yurt dışında en çok tercih edilen kozmetik markalarından biridir. Sermayesiz ancak cüzi bir miktar ile satış temsilcisi olarak siz de bu markanın üyesi olup satışa başlayabilirsiniz. İşte adımlar.

PARA KAZANMA 27.01.2020, 14:27 27.01.2020, 19:32
21
Avon Satış Temsilcisi Olmak

Avon yurt içi ve yurt dışında da en çok tercih edilen kozmetik markalarından biridir. Bir çok kategorisi bulunan markanın kişisel bakım ürünlerinden kıyafet ve ev eşyalarına kadar büyük bir ürün gamı bulunmaktadır. Ürün gamındaki bu çeşitlilikle satış oranı da oldukça yüksek. Sermayesiz diyebileceğimiz kadar cüzi bir miktar ile satış temsilcisi olarak sizde bu markanın üyesi olup satışa başlayabilirsiniz.

Adım Adım Avon Temsilcisi Olmak İçin Yapmanız Gerekenler

  • Avon temsilcisi olmak için ilk adım Avon’un internet sitesinden başvuru yapmalısınız. Hemen başvurmak için tıklayınız.
  • Başvurunuz onaylandıktan sonra ana merkezden size ulaşan danışman size şirket profili ve pazarlama hakkında bilgilendirme yapılacaktır.
  • İlk başlangıç için cüzi bir miktar giriş ücreti ödemelisiniz.
  • Avon şirket gereği yeni satış temsilcilerine online bir eğitim de sunuyor. İnternet web sitesi üzerinden erişebileceğiniz eğitimde satış, pazarlama, ürün özellikleri gibi birçok alanda eğitim alabileceksiniz.
  • Bu işten yüksek kazançlar elde edebilirsiniz. Bu yüzden sosyal medyanın e-ticaret gücünü kullanarak sosyal medya hesabından satış yapabilirsiniz.
  • E-ticaret platformlarından biri olan kendi web sitenizi kurarak da avon satışınızı gerçekleştirme şansınız var. Günümüzde online alışverişin gücünü hepimiz biliyoruz. Bu gücü kendi işinizde kullanarak pazarlama ağınızı geliştirebilirsiniz.
  • Avon ürünlerinden satın almak isteyen müşteriler için markadan numune ürünler sipariş edin. Bu müşterilerinizin karar vermesinde yardımcı olacaktır. Yeni Avon satış temsilcilerine özel indirim fırsatlarından da yararlanarak ürünlerde stok yapmanızı da öneririz. Ayrıca bedava broşürler edinin.
  • Markadan edindiğiniz bu broşürleri çevrenize ulaştırmanız da önemli. İletişim ve irtibat numaralarınızı broşürlere iliştirerek müşterilerinizin size ulaşma olağanı sağlamalısınız.

Avon satışı yaparak ek gelir elde etmek özellikle kadınlar için uygun bir gelir kapısıdır. Eğer yeteri kadar önem verirseniz pazarlama kabiliyetinize bağlı olarak da yaklaşık 2.000 TL ye kadar aylık kazanca sahip olabilirsiniz.

Yorumlar (0)