Girişimcilere İlham Verebilecek Filmler

Girişimci adaylarına ilham verecek film önerilerinde bulunmak istedik. Belki de hayata bakış açınızı değiştirecek bu anlarda size yol gösterebilecek fil listemize bir göz atın deriz.

MOTİVASYON 08.02.2020, 17:56 08.02.2020, 17:59
24
Girişimcilere İlham Verebilecek Filmler

Girişimci adaylarına ilham verecek film önerilerinde bulunmak istedik. Belki de hayata bakış açınızı değiştirecek bu anlarda size yol gösterebilecek fil listemize bir göz atın deriz.

Borsa – Wall Street

Gözünü para bürümüş bir broker olan Bud Fox başarılı olma arzusuna yenik düşerek akla hayale gelmeye işlere kalkışır. Tüm limitleri zorlayan Fox, kendisinden sadece yasal olmayan aynı zamanda manevi açıdan ayıplanacağı bir olayda yardım istendiğinde birdenbire kendine gelir.

Silikon Vadisi’nin Korsanları- Pirates of Silicon Valley

1999 yılı yapıtı olan Pirates of Silicon Valley (Silikon Vadisi’nin Korsanları), Steve Jobs’ın ile Bill Gates’in hayatlarının ilk kesiştiği an olan okul döneminden şirketlerini kurup popüler oldukları zamanı anlatan bir biyografi filmidir.

Startup.com (2001)

1998 2000 yıllarında iki genç girişimci olan Kaleil Isaza Tuzman ve Tom Hermanın başrolleri Startup.com adlı film, Amerika’da ki devlet dairelerinde kullanılmak üzere sözleşme ve satın almalarında fayda sağlayacak bir yazılım üretmek üzere kurulan govworks.com adlı startupın belgeselidir.

Umudunu Kaybetme - The Pursuit of Happyness (2006)

Chris Gardner’ın gerçek hayat hikayesini konu alan başrolün Will Smith tarafından canlandırıldığı film en zor ve çaresiz hissettiğin zamanlarda bile umudunu kaybetmeyerek, hayallerinin ve inandığın şeylerin peşini bırakmamanın gerektiğini anlatıyor. Girişimciler için tam bir motivasyon kaynağı olacaktır.

Sosyal Ağ - Social Network (2010)

Dünya devi Facebook’un kurucu Mark Zuckerberg’in hayat hikayesini anlatan bir filmdir. Harvard’dan Silikon Vadisine olan yolculuğu şahit olacağınız filmde bir azmin öyküsüne tanık olacaksınız. Soluksuz izleyeceğinize eminiz.

jOBS (2013)

Apple’ın kurucu Steve Jobs’ın hayat hikayesini konu alan filmde adım adım Apple’ın kuruluş hikayesini izleyeceksiniz. Jobs’ın hayatındaki bu aşamalarda ki iniş ve çıkışları göz önüne seren filmde başrolünde Ashton Kutcher yer alıyor. Steve Jobs hayranları tarafından çok etkileyici bulunmasa da biyografisi merak edenler için iyi bir alternatif diyebiliriz.

Yorumlar (0)