Evli Çiftler İçin Para Biriktirme İpuçları

Günümüz piyasasında kan kaybeden Türk Lirası, etkilerini bütün sosyal kurumlara yansıtmaya başladı. Yeni evlenen ya da borç ödeyen Evli çiftler için on inanılmaz para biriktirme stratejisi tavsiyesinde bulunacağız.

MOTİVASYON 18.02.2020, 23:03
19
Evli Çiftler İçin Para Biriktirme İpuçları

Evli Çiftler için 10 İnanılmaz Para Biriktirme Stratejisi

Günümüz piyasasında kan kaybeden Türk Lirası, etkilerini bütün sosyal kurumlara yansıtmaya başladı. Yeni evlenen ya da borç ödeyen Evli çiftler için on inanılmaz para biriktirme stratejisi tavsiyesinde bulunacağız.

1.İdealist Davranın

Eşiniz ve kendiniz için kısa, orta ve uzun vadeler için belirli amaçlar belirleyin. Öncelikle Para Biriktirme konusunda hep fikir olduğunuzdan emin olarak başlamalısınız, çünkü belirlediğiniz misyonların uzun vadede size geri dönüş sağlayacak vizyonuna hizmet etmesi gerekir.

2.Borsa’dan ve Altından Uzak Durun

Mevcut piyasa da birçok ekonomi uzmanı elinizde ki parayı Borsa ve Altın’a yatırmanızı söylüyor, ancak bu tür ekonomik krizden çıkmak için en mantıklı çözüm yolu para saklamaktır. Öncelikle zorunlu ihtiyaçlarınızı belirleyin ve bu eksenin dışında harcama yaparken bunun gerçekten gerekliliği konusunda emin olun.

3.Gıda Alışverişi Konusunda Dikkatli Davranın

En büyük para israfı maalesef gıda atıklarından oluşur. Alışveriş yaparken ihtiyaçlarımızdan fazlasını satın alıyoruz. Özellikle çabuk bozulabilecek gıdalar yüzünden kısa vadede gözükmese bile uzun vadede büyük bir maddi kayıp yaşamaktayız. İşin mutfak kısmı ise daha da içler acısı, her gün çöpe giden artık yemekler ile yıl içerisinde binlerce lira tasarruf yapmak mümkün.

4.Alışverişlerinizde Kampanyaları İzleyin

İhtiyaçlarınız için genellikle farklı noktalardan alışveriş yapmanızı tavsiye ediyoruz. Çünkü elektronik eşyalar artık günümüzde bir yatırım aracı olarak gözükmektedir. Olabildiğince farklı mağazadan alışveriş yaparsanız, o noktalardaki indirimleri ve kampanyaları da yerinde ve zamanında öğrenme fırsatı yakalayabilirsiniz ve kazanç sağlayabilirsiniz. Günümüzde bu uygulama oldukça kazançlı yatırımdır.

5.Fatura Tasarrufu

Doğalgaz, elektrik, su, telefon, internet faturaları gelirinizin önemli bir noktasını işgal etmektedir. Bulaşık makinesini tam doldurmadan çalıştırmayın, çamaşır makinesini mutlaka enerji tasarrufunda çalıştırın, telefon ve internet kullanımında dikkati ve kotayı geçmemeye özellikle dikkat edin. Bu tür küçük ayrıntılar gerçekten hayat kurtarır.

6.Tatili Unutmayın

Tatil masraflarını fuzili masraf olarak nitelendirmeyin. Tatil uzun bir senenin ardından mental açıdan yorulmuş zihninizi ve evliliğinizi kurtarmak için can simidi olarak yetişecektir. Mümkün olan en erken tarihte otel, uçak rezarvasyonlarınızı yaptırmalısınız.

7.Gelir Gider Tablosunda Şeffaf Olun

Hem eşinizin hem de kendinizin kazandığı para konusunda şeffaf davranın. Yapacağınız giderler konusunda sizi daha bilinçli hareket etmeye iter. Daha da önemlisi, evliliğinizde birbirinize olan saygınızı daha da arttırır.

8.Yatırım Hesabı Açın

Açacağınız bu yatırım hesabına her ne şartta olursa olsun belirli bir para koymak konusunda kendinizi ve eşinizi sürekli destekleyin. Bu sayede eşiniz ve kendinize sorumluluk yükleyerek uzun zamanda göz ile görülür bir meblağ biriktirmiş olacaksınız.

9.Organizasyon ve Etkinlik Seçimi

Mümkün olduğu kadar çok az ücret ile çok eğlenebileceğiniz etkinlikleri tercih etmeye çalışın. Bu hem sizin dayanışmanızı arttıracaktır.

10.Sadece Gerekli Lükslere Sahip Olun

Elinizde olan cep telefonu, bilgisayar, araba, takı v.b. birçok şeyin moda akımından daha çok gerekliliklerini ve o an sizin ihtiyaçlarınızı ne kadar karşıladıklarını sorgulayın.

Yorumlar (0)