Satış Danışmanı Maaşları

Ülkemizde AVM'lerin artması veya açılan mağazaların çoğalması ile birlikte bu sektörlerin hareketlendiğini ve iş gücü piyasasına canlılık geldiğini görmekteyiz. Satış danışmanları, müşteri ile bire bir diyalog halinde olan ve markasının ürünleri satıp müşteri memnun etmek amacı ile ücretli çalışan bir kesimdir. Peki maaşları ne kadardır?

MESLEKLER 20.02.2020, 23:45
28
Satış Danışmanı Maaşları

Ülkemizde AVM'lerin artması veya açılan mağazaların çoğalması ile birlikte bu sektörlerin hareketlendiğini ve iş gücü piyasasına canlılık geldiğini görmekteyiz.

Satış danışmanları, müşteri ile bire bir diyalog halinde olan ve markasının ürünleri satıp müşteri memnun etmek amacı ile ücretli çalışan bir kesimdir.

En sık öğrencilerin tercih ettiği satış danışmanlığı giriş çıkış saatlerinin de net olması nedeniyle tercih ediliyor. Üstelik bu mağazaların büyük bir kısmı herhangi bir üniversite mezuniyeti istemediği için büyük ilgi görüyor. Satış danışmanları her sektörde çalışıp iş bulabilir. Bu durumda işe alınmayı oldukça kolaylaştırır. Güler yüzlü ve müşteri ile iyi iletişim içinde olmanız yeterlidir.

Peki Satış Danışmanı Maaşları Ne Kadar?

Firmaların yada markaların büyük bir kısmı çalışanlara asgari ücret ödüyor. Asgari ücreti 2200 TL olarak hesaplarsak, satış danışmanları 220 TL maaş alıyor. Bu maaşın yanı sıra, çalışılan şirket prim ödüyorsa, satış başına yada mağaza olarak kota başına ilave prim alınıyor.

Maaşlara ilave olarak genellikle ticket (yemek bileti) verilmektedir. Anlaşmanıza bağlı olarak bazı şirketler yol ücreti de ödüyor.

Yıllık ortalama olarak bir satış danışmanı 2200 TL maaş alıyor demek yanlış olmaz. Satış Danışmanı Maaşları konusunda, net bir ücret vermek elbette ki mümkün değil. Bazı büyük markalar, asgari ücretin de üzerine çıkabiliyor.

Eğer ki sizde satış danışmanı olarak işe başlamak istiyorsanız, öncelikle alışveriş merkezlerinde bulunan mağazaları ziyaret edebilirsiniz. Neredeyse bir çoğunun camekan bölümünde Bizimle Çalışmak İster misiniz? yazıyor. Orada bir form doldurarak hatta mağaza sorumlusuyla görüşerek iş başvurusu yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)