Fazla Bilinmeyen Ama Çok Yüksek Maaşlı Meslekler

Ülkemizde henüz daha bilinmeyen fakat yüksek gelir grubunda olan meslekleri sizler için araştırdık.

MESLEKLER 19.02.2020, 23:23
23
Fazla Bilinmeyen Ama Çok Yüksek Maaşlı Meslekler

Fazla Bilinmeyen Yüksek Maaşlı Meslekler 

Bomba İmha Dalışçılığı

Türkiye’de henüz faal bir meslek olmamasına rağmen ABD ve Avrupa’da yüksek maaşlı meslekler arasında gösterilmektedir. Denize dalarak henüz patlamamış olan su altı bomba veya mayınlarını buluyorsunuz ve imha ediyorsunuz. Maaşınız ise ayda 18 bin lira civarında.

Yarış Mühendisliği

Yarış mühendisleri, yarış arabası ve sürücü arasında köprü görevi görüyor. Aracın mekaniği ile sürücü arasındaki ilişkiyi sağlıyor. En iyi performansın sağlanması için uğraşıyor. Yüksek maaşlı meslekler arasında sayılan yarış mühendisliği aylık 15 bin lira civarında kazanç getiriyor.

Sosyal Mühendislik

Etik değerler açısından sorgulanan bir meslek. Birtakım yollarla büyük şirketlerin ticari açıdan önemli bilgilerine rakip firma için erişim sağlıyorlar. Teknik açıdan önemli bir birikim isteyen bu meslek çalışanları psikoloji konusunda da yetkin olmalı. 25 bin lira civarında maaşı olan bu meslek yüksek maaşlı meslekler arasında gösteriliyor.

Özel Uşak

Batıda zenginler her zaman güvenebileceği bir özel uşak arar. Uşak, işvereninin verdiği her işi yapar, evdeki diğer çalışanları yönetir. Bunun için İngiltere’de özel okullar kurulmuştur. Bir uşağın yıllık maaşı 40 bin lira civarındadır. Bu maaşı alabilmek için meslekte belli bir olgunluğa ulaşmak gerekiyor.

Şiropraktör

İnsan vücudunda bulundan yapısal kas ve kemik bozukluklarını elle veya çeşitli aletlerle tespit eden kişi. Hastaya göre tedavi sürecini belirleyen şiropraktör, astronomik sayılarla maaş alıyor. Gün geçtikçe değeri artan ve az bilinen meslekler arasında yer almaktadır.

Hava Trafik Kontrolörlüğü

Aslında hepimizin bildiği bir meslek. Havalimanında kulede çalışan eleman. Hava trafiğini kontrol eden yöneten kişi. Mesleğe stajyer olarak başlıyorsunuz, stajyer maaşınız ise 5-6 bin lira arasında. Stajyerliği bile yüksek ücretli meslekler içerisinde. Bunun için uzun bir eğitim süreci geçirmek zorundasınız.

Yorumlar (0)