En Keyifli Meslek: Doğum Fotoğrafçılığı

Yeni bebeği olan aileler için doğum anının her detayının ölümsüzleştirilmesi de muhteşem bir olay. Peki siz de fotoğraf çekmekten hoşlanır mısınız? Cevabınız evet ise bu iş tam size göre o zaman. Peki nasıl olunur?

MESLEKLER 27.01.2020, 18:44 28.01.2020, 18:46
25
En Keyifli Meslek: Doğum Fotoğrafçılığı

Eskiye nazaran yeni ortaya çıkmış bir meslektir doğum fotoğrafçılığı. Yeni bebeği olan aileler için doğum anının her detayının ölümsüzleştirilmesi de muhteşem bir şey. Ömür boyunca en özel anlar belgelenmiş olacak.

Aileler bu yüzden doğum fotoğrafçılığını önemsiyor ve buna para vermekten de kaçınmıyor.

Peki sizin de bir iş arayışında mısınız? Fotoğraf çekmekten hoşlanır mısınız? Bu iş tam size göre o zaman. Peki nasıl olunur?

Fotoğrafçılık Kursuna Kayıt Olun!

Öncelikle bu konuda eğitim veren kısa süreli programlı bir kursa kayıt olarak işe başlayabilirsiniz. Yaklaşık dört hafta süren bu kurs sonunda teknik bilgiler öğrenmiş olacak ve bir sertifikaya sahip olacaksınız. Eğer şart mı diye soruyorsanız tabi ki değil ama bu sertifika sizin portföyünüzü güçlendirebilir.

Kamera ve Ekipmanları Edinin!

Ekipmanınızın tamamen profesyonel olması önemlidir. Kaliteli fotoğraflar elde edebilmek adına zaman kaybetmeden bir kamera edinin deriz. Kamerada dikkat edeceğiniz hususlar objektifi değişebilen, düşük ışık kaynaklarında bile görüntü kalitesi yüksek resimler elde edebileceğiniz, uzun ömürlü ve sağlam bir kamera olmasına dikkat edin. Piyasa oldukça fazla çeşit var. Kısa bir araştırma ile karar verebilirsiniz.

İnstagram Sayfası Oluşturun!

Günümüzde fotoğraf denilince akla tabi ki sosyal medya gelir oldu. Her şeye oradan karar verdiğimiz için e-ticaret alanı haline de geldi. Siz de müşteri kitlenizi ve reklamınızı sosyal medyadan edinebilirsiniz. Hesap oluşturarak işe başlayıp çektiğiniz fotoğrafları yükleyerek insanların beğenisine sunmalısınız. Fotoğraflarınız beğenildiği taktirde anlık dönüşler olup müşteri kazanmış olacaksınız.

Daima Hazır olun!

Doğum fotoğrafçılığının herhangi bir mesai saati yoktur ne yazık ki. Doğum anlarının bazen tarihleri belli olsa da sürprizlere hep hazırlıklı olmalısınız. Kasılmaların başlamasıyla hastane de bulunmanız gerekiyor. Bazen 10 dakikada doğum gerçekleşirken bazen bu süre saatleri hatta günleri bulabiliyor. Bu sebeple 7/24 telefon başında hazır beklemelisiniz. Zor ama keyifli bir iş olduğunu söylemeliyiz.

Yorumlar (0)