Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi düzenli olarak personel alımı yapan bir kurumdur. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmakla hem kariyerinizde bir aşama, hem de düzenli bir maaş alma şansına sahip olabilirsiniz. İşte detaylar.

İŞ İLANLARI 12.02.2020, 23:49 13.02.2020, 00:02
30
Ankara Büyükşehir Belediyesi Personel Alımı

Ankara Büyükşehir Belediyesi düzenli olarak personel alımı yapan bir kurumdur. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde çalışmakla hem kariyerinizde bir aşama, hem de düzenli bir maaş alma şansına sahip olabilirsiniz. Belediyelerde çalışmanın bir başka avantajı ise sigortalı olarak çalışabilmektir. Bütün bunların yanında Ankara Büyükşehir Belediyesi çalışanı olarak belediyenin organize ettiği ailenizle katılabilir ve bu organizayonlarda yorgunluğunuzu atıp, dinlenme imkanı bulabilirsiniz.

Belediyeler genel olarak maaş skalası memurlar için aylık 2500-6000 TL arasıdır. Belediyeler genellikle kadrolarına daimi işçi, sözleşmeli personel, temizlik işçisi, geçici işçi, kepçe operatörü, belediye otobüsleri şoförü gibi alanlarda alımlar yaparlar. Tabi Ankara bir büyükşehir belediyesi olduğu için kapsamında küçük bölge belediyeleri de bulunmaktadır. Eğer daha avantajlı konumda olmak istiyorsanız ikamet ettiğiniz bölgedeki belediyeye başvurmanız gerekmektedir. Hem ulaşım, hem de tanıdığınız bölgede çalışmak sizin için büyük avantaj olacaktır.

Ankara Büyükşehir Belediyesi tıpkı diğer belediyeler gibi engelli personel alımları da mevcuttur. Eğer engelli belgeniz mevcut ise belediyede işe girme olasılığınız daha yüksektir. Hatta belediyelerin engelli vatandaşlar için düzenlemiş oldukları bazı eğitim ve kurslara katılarak, kendinizi geliştirebilirsiniz, yani bir meslek sahibi olabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi ne iş başvurusunda bulunmak için interneti kullanabilirsiniz. Bazı belediyeler ise kendi ilçeleri için personel, eleman ve işçi alımları ilanlarını kendi resmi sitelerinde yayınlayarak yine buradan iş başvurularını kabul ederler. Belediyelere iş başvurusunda bulunmak için bir CV ye ihtiyacınız vardır. Kendinize bir CV hazırlamanız avantajınıza olacaktır. Bazı Belediyeler lise mezunlarını ve hatta ilk okul mezunlarını bile kabul ediyorlar. CV hazırlamak konusunda bir fikriniz yoksa ve daha önce hazırlamadıysanız, belediye önlerinde daktilo memurundan yardım alarak bir CV hazırlatabilirsiniz.

Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin personel alımlarını takip etmek için belediyenin resmi sitesini takip etmeniz gerekmektedir.

Yorumlar (0)