6 BİN LİRA MAAŞLI ELEMAN ARANIYOR

Türkiye'de bu işi yapabilene binlerce lira maaş garanti. İşte geleceğin en çok kazandıran mesleği...

İŞ İLANLARI 06.03.2020, 14:18
64
6 BİN LİRA MAAŞLI ELEMAN ARANIYOR

Türkiye'de bu işi yapabilene binlerce lira maaş garanti. İşte geleceğin en çok kazandıran mesleği...

İnternetin hayatımızın odak noktasına oturmasıyla birçok yeni iş imkanları ile karşı karşıya kaldık. Yeni nesil iş imkanları arasında yazılımcılık ilk sıralarda yer alıyor. Günümüzde hızla büyüyen sektörlerden biri olan yazılım sektörü ülkemizde en çok eleman açığı bulunan iş kolları arasında bulunuyor. Türkiye’de bu sektördeki açığı kapatmak için çeşitli yatırımlar yapılmaya başlandı.

Günümüzde yazılım geliştiren ve bunları çeşitli dünya ülkelerine satan firmalar dünya markaları arasına girme şansını yakalayabiliyor. Bu firmaların sayısı arttıkça ve yeni projeler geliştirdikçe, bu yazılımları test edecek insan gücüne ihtiyaç duyulmaya başlıyor.  Bu durumda Test Uzmanı ihtiyacı gündeme geliyor.

10 Bin Test Uzmanı

Yakın gelecekte en çok kazandıran iş trendleri arasında Test Uzmanlığı geliyor. Türkiye’de yazılımları test edecek 10 bin test uzmanı ihtiyacı bulunuyor. Hürriyet’te Selçuk Yaşar’ın araştırmasında yer alan bilgilere göre,  test uzmanlarının maaşları 6 bin liradan başlıyor. Sektörde açık çok olduğu için de rahatlıkla iş bulabiliyorlar. Türkiye Yazılım Test ve Kalite Derneği, Türkiye bilişim sektörünün uluslararası pazarlarda adını duyurması için sektörün yazılım testi ve kalitesi konusunda geliştirilmesini hedefliyor.

Yorumlar (0)