Köyde Para Kazandıracak İş Fikirleri

İnsanların köy ortamlarında kazanç kaynaklarının belirli argümanlara dayalı olması ve bunun dışına fazla çıkamaması pek çok köy insanını köyden kente göçe zorlamıştır.Bu yüzden pek çok insan köyden kente göçü mecburi görüyor.Evinizde yapacağınız organik üretimlerle şehir yaşamını hareketlendirebilirsiniz.

İŞ FİKİRLERİ 12.02.2020, 15:00 12.02.2020, 15:22
20
Köyde Para Kazandıracak İş Fikirleri

İnsanların köy ortamlarında kazanç kaynaklarının belirli argümanlara dayalı olması ve bunun dışına fazla çıkamaması pek çok köy insanını köyden kente göçe zorlamıştır. İş ve istihdam olanakları bakımından ülkemiz köylerinin büyük bir bölümünün kendine has problemleri bulunuyor ve köy nüfusunu gerçekten güzel bir yaşam standartlarına ulaşacak sınırların altında kalıyor. Bu yüzden pek çok insan köyden kente göçü mecburi görüyor. Köy ortamlarının en önemli artıları temiz, doğayla iç içe olması ve şehir yaşamında temin edilmesi güç pek çok yiyecek - içecek maddesinin köy ortamında sıradan kalması. Evinizde yapacağınız organik üretimlerle şehir yaşamını hareketlendirebilirsiniz.

Hobi Bahçesi

Eğer köyünüz şehir merkezlerine (özellikle İstanbul, Ankara gibi şehirler) yakınsa bu iş size ciddi kazançlar sağlayabilir. Yapmanız gereken köyde bulunan arsanızı hobi bahçesi olarak dizayn etmek ve reklamınızı yapmak. Reklam yapmak için çok bütçe ayırmanıza gerek yok bizce. Facebook'ta sizin bölgede bulunan kişileri hedefleyerek reklam yayınlayabilirsiniz. Bu şekilde dönüşler daha hızlı olacaktır.

Keçi Sütü Pazarlamacılığı

Son zamanlarda uzmanlar özellikle bebekler için kesinlikle keçi sütünü öneriyorlar. Uzmanların görüşüne göre keçi sütü anne sütüne en çok benzeyen yapıya sahip. Bilinçli anne ve babalar keçi sütü tedarik ederek bebeklerini beslemek istiyorlar ancak bu iş o kadar yaygın değil maalesef. Günlük olarak servis edilen keçi sütüyle eğer ki bu işi temiz ve güvenilir bir şekilde yaparsanız sütü alan kişiler reklamınızı zaten yapacaktır ve güzel kazançlar elde edebileceksiniz.

Organik Tarım

İnsanların son yıllarda organik tarım alanına yönelerek gerek kendi tükettikleri gıdaların doğallığını sağladığı gerekse; bunu pazarlama yoluna giderek kazanç kaynağı haline getirdiği biliniyor. Sebze ve meyvelerin organik olanlarını üretip pazarladığınızda mutlaka kendine has alıcılar bulacağını unutmamalısınız.

Bal Üreticiliği

Bal başlı başına emek isteyen emeğin karşılığını da veren bir sektör. Doğal, organik bal üretimi yapan kişiler bu işten güzel kazançlar sağlamaktadır. Bölgeden bölgeye değişebilen bal kalitesi de dikkate alınmalı. Türkiye çapında ünlü bir bal üreticisi 3 şekilde farklı bal satmaktadır. Dağlardan, ovalardan, dağ ve ovalardan şeklinde snıflandırdığı balları farklı ücretlerle satışını gerçekleştirmektedir. Sizlerde yaşadığınız bölgenin bal kalitesine göre ücretlendirme yapabilirsiniz. Bu işi ilk defa yapacaklar tecrübeli ve uzman kişilerden yardım almalarını tavsiye ederiz.

Köy Yumurtası

İnsanların köy yumurtasına karşı ayrı bir ilgisi vardır. Şehirde satışı gerçekleştirilen yumurtaların görünüm itibariyle güzel olsa da lezzet itibariyle insanlara pek bir şey vaat etmemesi köy yumurtasının lezzetine karşı insanları zayıf kılıyor. Köy yumurtası üretimi yaparak insanlara satabilirsiniz.

Hayvancılık

Yine şehir ortamında yapılması mümkün olmayan bir uğraştır. İnsanların besleyip yıl boyu bakımını yaptıkları hayvanları kurban bayramı arefesi dahil olmak üzere insanlara sattıkları bilinir. Bakımını, beslenmesini üstlendiğiniz hayvanları insanlara ulaştırarak onların bu anlamdaki ihtiyaçlarını karşılayabilirsiniz.

Marketlerle yapacağınız anlaşma ile günlük dağıtım yaparak düzenli bir gelir elde edebilirsiniz. Sizlere tavsiyemiz temiz, hijyen kurallarına uygun, hilesiz ve güvenilir bir şekilde çalışmanız. Eğer böyle çalışırsanız başarı ve kazanç kendiliğinden gelecektir.

Görüldüğü üzere; köyde yapılabilecek işler sınırı olmayan bir konudur. Bakıldığı zaman; insanların şehirde arayıp da bulamadığı organik ürün ve besin maddelerinin temin edilebildiği yegane yerler olmaları geniş bir pazarlama potansiyeli mevcut. Şehirden kendinize haftada bir organik ürün satacağınız 10 aile bulmanız çok ciddi gelirler elde etmenizi sağlayacaktır. İnsanların organik ürünlere olan ilgisinden dolayı fiyat konusunda fazla pazarlık yapmadıkları görülüyor.

Sizlerde düşüncelerinizi bizlere paylaşarak konuya destek sağlayabilirsiniz. Düşüncelerinizi alt tarafta bulunan yorum kısmından yazabilirsiniz. İskur.us olarak herkese bol şans ve bol kazanç dileriz.

Yorumlar (0)