Kış Aylarında Yapılacak İş Fikirleri

Dört mevsimi yaşayabildiğimiz ülkemizde her mevsim ayrı bir güzellikte geçiyor diyebiliriz. Kışın o bembeyaz gelinliğiyle süslenmesi yazın ışıl ışıl güneşiyle ülkemiz adeta bir cennet. Ee tabi bu kadar güzelliğin yanında ihtiyaçlar da farklılık gösteriyor. Kışın yoğun iş temposu, okul masrafları, ısınma giderleri derken bütçe de haliyle kısıtlanıyor. Sizde bu yükü hafifletmek için mevsimlik ek işler ile bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Hadi bir göz gezdirelim ne derseniz?

İŞ FİKİRLERİ 21.12.2019, 18:34 05.01.2020, 17:21
52
Kış Aylarında Yapılacak İş Fikirleri

Dört mevsimi yaşayabildiğimiz ülkemizde her mevsim ayrı bir güzellikte geçiyor diyebiliriz.  Kışın o bembeyaz gelinliğiyle süslenmesi yazın ışıl ışıl güneşiyle ülkemiz adeta bir cennet. Ee tabi bu kadar güzelliğin yanında ihtiyaçlar da farklılık gösteriyor. Kışın yoğun iş temposu, okul masrafları, ısınma giderleri derken bütçe de haliyle kısıtlanıyor. Sizde bu yükü hafifletmek için mevsimlik ek işler ile bütçenizi rahatlatabilirsiniz. Hadi bir göz gezdirelim ne derseniz?

Kestane Satmak

Kış mevsiminin kebabı diye adlandırdığımız enfes bir lezzet kestane. Kışın buz gibi ayazına inat sıcacık közde yapacağınız kestane kebaba kimse hayır diyemeyecek. Seyyar arabanızla kilosunu 10 TL aldığınız kestaneyi 100 gr. 5 TL satarak gecede 3 kilo kestane sattığınızı varsaysak 150 TL para kazanmış olacaksınız. Üstelik ne kira ne personel gideriniz var. Bize sorarsanız oldukça karlı görünüyor.

Örgü El Ürünleri Satmak

Kış mevsimi ile örgü battaniyeler, kazaklar da meydana çıktı. Artan dolar kuru ile tanınmış markalardan alışveriş de pek mümkün gözükmüyor. Bu ihtiyaçtan yola çıkarak siz de kış geceleri ördüğünüz bebek battaniyelerini, kazaklarını, patiklerini internet ortamından satarak aile bütçenize katkı sağlayabilirsiniz.

Ev Yapımı Mantı-Erişte Yapmak

Mevsimine göre yemek yeme alışkanlıklarımız da farklılık gösteriyor. Yazın hafif atıştırmalıklar tercih ederken kışın hamur işlerinden kendimizi alamıyoruz. Hazır paketli ürünler yerine ev yapımı doğal organik ürünler artık çok popüler hale geldi. Siz de evinizde yapabileceğiniz ev yapımı mantı, erişte gibi ürünlerle cüzdanınızı bereketlendirebilirsiniz.

Oto Kurtarma

Ülkemizde hayli çetin yaşanan kış mevsimi ile kazalar, yolda kalmalar da artış yaşanıyor. Bu ihtiyaç sizin de ekmek kapınız neden olmasın? Gerekli kurslardan alacağınız K belgeniz ile bu işi yapmanıza bir engel gözükmüyor. Kilometre başına 2 TL+ kontak açma ücreti 100 TL ile baya karlı bir ek gelir diyebiliriz.

Özel Ders Vermek

Okulların açılmasıyla yoğun okul temposunda çocuklar oldukça stresli zamanlar geçiriyor. Aileler de bu stresi en aza indirebilmek, çocuklarının eğlenceli vakit geçirebilmesi adına hobi kurslarına talepleri oldukça artıyor. Sizde hobiniz dâhilinde resim, müzik, bale, yabancı dil gibi konularda özel ders vererek hem ek gelir kapısı oluştururken keyifli anlar geçirebilirsiniz.

Borsada Para Kazanmak

Eğer belirli bir birikmişiniz varsa işte bu iş tam size göre. Evinizde kahvenizi yudumlarken telefon ya da bilgisayar karşısında anlık döviz kurlarını takip ederek birikmiş paranızı katlayabilirsiniz. Paranızı, iyi analiz ederek bu işi bilen kişilerden öğreneceğiniz stratejilerle yatırım hedeflerinize ulaşmanız sadece sabır ve zaman istiyor.

Evcil Hayvan Bakıcılığı

Yoğun tempoda çalıştığımız bu küresel dünyada iş haricinde sorumluluklarımız da var tabi ki. Bu belki bir çocuk belki de evcil bir hayvan oluyor.Farklılaşan düşünce tarzımız ,toplumsal gereklilkler nedeniyle yalnız yaşamaya başlar hale geliyoruz. Bu yalnızlaştığımız dünyada bizi hiç bırakmayan dostlarımız bize eşlik ediyor. İşe giderken gözünüz aklınız hep onlarda kalıyor. İşte tam da bu noktada evcil hayvan bakıcıları devreye giriyor. Eğer siz de hayvan dostlarımızı seviyorsanız bu iş tam sizlik.Hem birlikte vakit geçirerek bu canlılarla birbirinize arkadaş oluyorsunuz. Hem de para kazanıyorsunuz. Günlük, haftalık, aylık zaman dilimlerinde eğlenceli ve kazançlı bir iş diyebiliriz.

Yorumlar (0)