Evde Kına Paketleme İşi ilanlar

Çalışarak aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenler için evde yapılacak işler arasında en zevkli ve kolay olanı kına paketleme işidir.

İŞ FİKİRLERİ 21.02.2020, 23:20
36
Evde Kına Paketleme İşi ilanlar

Çalışarak aile bütçesine katkıda bulunmak isteyenler için evde yapılacak işler arasında en zevkli ve kolay olanı kına paketleme işidir. Bildiğiniz gibi törelerimizde kına gecelerinde gelinler için kına gecesi düzenlenir. Bu törenlerde geline kına yakılırken konuklara da kına dağıtılır. Aynı şekilde sünnet kınalarında da sünnet çocuğunun eline kına yakılırken misafirlere sembolik kınalar süslü ambalajlarda dağıtılır. Bebekler içinde altıncı ayında “6 ay kınası” törenle yakılarak kına poşetleri dağıtılır. Bu kadar büyük ihtiyaç alanı varken ortaya büyük bir iş kolu çıkıyor. Bu kadar ilgi gören kına poşetleri değişik ve süslü ambalajlar içerisine yerleştirilerek dağıtıma hazır hale getiriliyor.  

Evde nasıl kına paketlenir?

Kınalar küçük poşetler içerisine konarak zımbalanır. Süslü kumaşlardan yapılan keseler süslenerek bu poşetler içerisine konarak ağzı renkli kurdelelerle bağlanır. Çok değişik modellerde kına ambalajı yapılır, minik kutulara süsler, boncuklar yapıştırılarak da kına paketleniyor. Düğünlere, kına gecelerine kına paketi hazırlayan birçok organizasyon firması bulunuyor. İnternetten bu firmaların ilanlarını aratarak eve iş talep edebilirsiniz.

İnternet kullanmıyorsanız ise duvar panolarındaki ilanlardan, broşürlerden veya bu işi yapan arkadaşlarından da eve Kına Paketleme İşi veren firmalara ulaşabilirler. İsterseniz yorum bölümüne telefon yazmadan sadece adınızı, soyadınızı ve mail adresi yazarak size ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Yorumlar (0)