Düşük Sermayeli Bayilik Veren Firmalar

İstatistiklere göre franchising alanların başarısı bağımsız işletmelere göre oldukça fazla. Bağımsız işletmelerin %70-80’i riskli ilk birkaç senede hayatta kalamazken franchising alan işletmelerde bu oran %80‘in üzerinde. Düşük sermayeli bayilikleri sizin için derledik.

İŞ FİKİRLERİ 31.12.2019, 17:54 04.01.2020, 15:02
38
Düşük Sermayeli Bayilik Veren Firmalar

Yoktan yeni bir işletme kurmak yerine bayilik veren firmalar tercih etmek daha az riskli görünüyor. Çoğu girişimcide oluşan tutunabilir miyim korkusunu da aslında ortadan kaldırıyor. Piyasada tanınmış, belirli bir müşteri kitlesine sahip, kalitesini de kabul ettirmiş markalara tercih çok daha fazla oluyor. Bu yüzden risk almak yerine hem kendi işinin patronu oluyorsun hem de yerleşik ve oturmuş bir konseptle işe başlıyorsun.

İstatistiklere göre franchising alanların başarısı bağımsız işletmelere göre oldukça fazla. Bağımsız işletmelerin %70-80’i riskli ilk birkaç senede hayatta kalamazken franchising alan işletmelerde bu oran %80‘in üzerinde.

Gelin yeni nesil trend düşük sermaye ile franchsinig veren firmalara bir göz atalım;

1.Lokmamy

Geleneksel lokma tatlısını günümüze revize ederek çikolata ile buluşturma fikriyle ortaya çıkan enfes bir lezzet. Piyasaya çok hızlı bir giriş yapan yeni nesil lokma tatlıcısı Lokmamy'nin kar oranı da bir hayli yüksek. Mağazanın popülerliğine göre ayda 80.000TL le 200.000TL arasında kazanca sahip olduğu görülüyor.Lokmamy firması 2019 tarihinde Mardin Midyat şehrinde kurulmuş. Şu anda 7 şubesi bulunan işletmenin bayiliğine toplam da 50.000 TL ile sahip olabilirsiniz. Yatırımın ise geri dönüş süresi oldukça kısa 5-7 ay.Düşük sermayeli işler arasında en popüler olanı bizden söylemesi.

2.Komagene Çiğköfte

Günümüzde her köşe başında karşımıza çıkan çiğköfte dükkanları. Düşük maliyetle yüksek kar oranına sahip sektöre talep oldukça fazla görünüyor. Komagene şirketi de 13 yıldır hizmet veriyor ve bu sektörde lider olduğunu söylesek çok da haksız sayılmayız. Türkiye‘de 80 ilde 1250‘yi aşkın şubesiyle hizmet veriyor. Bugüne dek alınan bayiliklerin %97‘si başarılı bir şekilde hizmet vermeye devam ediyor.Bayilik almak isterseniz bu yatırımın bedeli ise 35.000+KDV olarak belirlenmiş.

3.Thai Roll Ice

Her yaştan her kesimde hiç kimsenin hayır diyemeyeceği tek lezzet, dondurmadır bizce. O çıtır külahı enfes meyve aromaları ile yaz kış tercih edilir hale geldi.  Bizim meşhur Maraş dondurmamızın yanı sıra şu aralar trend olanTayland dondurması da oldukça gözde. Kalorisiz organik sütle doğal meyvelerin müşterilerin seçim ile gözlerinin önünde -40 derecede ezilerek, kağıt gibi açıp ve spatula yardımıyla donan malzemeyi rulo şeklinde çıkarıp dondurma olarak servis ediliyor. Yapımı da maliyeti de oldukça cezbedici görünüyor. Markanın  100 şubesi var.Thai Roll Ice bayilik ücreti ise 35.000 TL yatırımla sezonluk ama yüksek karlı bir işe başlayabilirsiniz.

4.By Patato

Günümüzde hızla akan yaşam ve iş hayatı hepimizi kiosk makineleri ile fastfood diye tabir ettiğimiz atıştırmalıklara yöneltti. Bunlardan biri olan çubukta patateste herkesin hem doyurucu hem pratik olması nedeniyle tercih arasında yerini aldı. Bambu çubuklarından patatesine kadar her şeyi marka bedeli dahil sadece 6.000 TL yatırım ile sizlere sunuyor. Kar marjı ise %300’e yaklaşıyor. Aylık kazancı 6.000 TL olduğu bu işi denemekten zarar gelmez.

5.Bebeto Eğlence Adası

Türkiye‘de insanlar yılda ortalama 3.1 kilogram çikolata ve 1.5 kilogram şeker tüketmektedir. Tabi ki bunu büyük bir kısmını çocukların oluşturduğu bir gerçek . Ebeveynlerin de gönül rahatlığı ile tercih ettiği markalar arasında Bebeto geliyor. Yumuşak şekerleme ve çikolata çeşitleri ile şu an 10 ilde 32 farklı noktada satışa sunuluyor. Firma büyükşehirlerdeki alışveriş merkezlerinde 10 adet kioks açmayı hedefliyor. Bayilik ücreti ortalama 20.000 TL olduğu belirtilirken aylık cirosu da 15-20.000 TL arasında hedefleniyor.

Yorumlar (0)