Anaokulu-Kreş Nasıl Açılır?

Günümüzde Anaokulu veya kreş gibi bir işletme açmak çok zor olmaktadır. Kurum açmaya karar verdiğiniz an ile ruhsatınızı aldığınız zaman aralığı çok sıkıcı ve zahmetlidir. Bu yol rehberine bir göz atın deriz.

İŞ FİKİRLERİ 14.02.2020, 18:09
15
Anaokulu-Kreş Nasıl Açılır?

Günümüzde Anaokulu veya kreş gibi bir işletme açmak çok zor olmaktadır. Kurum açmaya karar verdiğiniz an ile ruhsatınızı aldığınız zaman aralığı çok sıkıcı ve zahmetlidir. Bu nedenle daha önce böyle bir deneyiminiz bulunmuyorsa size ilk olarak deneyimli bir anaokulu müdürü lazımdır. Müdürünüzün bu konularda deneyimli olmasına dikkat etmelisiniz. Bu sayede anaokulunuzun donatımı ve demirbaşlarındaki eksikliğini hemen bulabilir. Resmi kurumlarla olan yazışmaların takibini ve yapılacak prosedürleri ve gerekli izinleri sizin adınıza takip eder.

Anaokulu-Kreş Nasıl Açılır?

Anaokulu için okul müdürü çok önemli bir kişiliktir. Bütün sistem onun yol göstermesiyle ilerlemektedir. Yani eğitim sistemi, personel seçimi, misyon ve vizyon tercihleri çok önemlidir. Ayrıca anaokulu veya kreş için ruhsat alabilmeniz için gerekli diplomalardan biride müdür diplomasıdır. Müdürünüz sizin adınıza velilerle konuşacak, servis ayarlanması, yemeklerin ayarlanması, oyun ve gereçlerinin ayarlanması işlemlerini sizin için yapabilecek tarzda giyim ve kuşamına dikkat eden bir insan olmalıdır.  Sonrasında anaokulu olarak seçtiğiniz binanın resmini çekerek uzman mimarlara odaların bölümlerin ve duvarların ne aralıklarla olacağı hakkında bilgi alın. Anaokulu veya kreş binanın içinde ise bina sakinlerinin imzalı onayı ile belediye ruhsat verecektir. Binanın iskan durumu kontrol edilmeli ve ürünleri alırken internetten değil de yerinde incelemelisiniz. Okulunuzu zengin muhitlerde açmayı düşünebilirsiniz. Anne babanın iş yaşamında olduğu bu tarz yerlerde iş olanağınız daha fazla olmaktadır.

Yorumlar (0)