Gizli Müşteri İşi

Sizde gizli müşteri olarak para kazanmak istemez misiniz? İşte detaylar.

İLGİNÇ İŞ FİKİRLERİ 20.02.2020, 23:36
38
Gizli Müşteri İşi

Gizli Müşteri Nedir?

Gizli müşteriler şirketler tarafından ücret karşılığı tutulan ve genellikle bayiliklerin veya şubelerin işleyiş sistemlerini, müşteri ilişkilerini, şirket standartlara uyum sağlayıp sağlamadığını kontrol eden çalışanlardır.

Gizli müşteriler çok uzun yıllardan beri var olan bir işleyiş sistemidir. Bu sayede bir çok firma, çalışmayan personelleri tespit edebilmiştir. Bunun yanı sıra, müşterilere davranış biçimleri de gözlemlenerek şekillendirilmiş olur. Gizli müşterinin bir diğer adı da gölge müşteridir.

Gizli Müşteri İşi genellikle benzin istasyonları, fast food firmaları, market zincirleri, bankalar, call centerlar, hastaneler yada gıda zincirleri gibi bire bir halkla ilişki içerisinde olan sektörlerde gerçekleşir. Bu sektörlerin yanı sıra, gizli müşterileri bir çok firmalarda barındırmak mümkündür.

Kimler Gizli Müşteri Olabilir?

  • Gözlemci
  • Dikkatli
  • Etik (doğru geribildirim veren)
  • Eleştirel bakış açısına sahip
  • Çözüm önerileri sunabilen
  • Titiz çalışan kişiler,

Gizli müşteri adayı olabilir. Gizli müşteri olmak için bazı danışmanlık firmalarına başvurabilirsiniz. Bunun yanı sıra, iş ilanları veren web sitelerinde de gizli müşteri iş ilanlarına ulaşmanız mümkündür.

Gizli müşteri adı üzerinde gideceği firmaya normal müşteri gibi giderek alışveriş yapar, yada görüşüp sorular sorar. Bunların yanında da gerekli notları tutarak analizlerde bulunur. Firmalar gizli müşterilere zaten ne yapması gerektiği konusunda bilgi sahibi yapacaktır.

Eğer ki sizde Gizli Müşteri İşi ile ilgileniyorsanız internetteki ilanlara başvurabilir yada danışmanlık firmalarıyla görüşebilirsiniz.

Yorumlar (0)