Kursiyerlere İnternetten Satış İmkanı

Halk Eğitim Merkezi (HEM) bünyesinde çok çeşitli branşlarda kurslar açılıyor. Birçok yerde ücretsiz olan bu kurslar için, bazı yerlerde de makbuz karşığında çok cüzi bir ücret alınıyor. HEM yönetimi 10 kursiyer başvuru yaptığında kurs açılacağını belirtiyor.

GİRİŞİMCİLİK 23.02.2020, 14:32
26
Kursiyerlere İnternetten Satış İmkanı

Halk Eğitim Merkezi (HEM) bünyesinde çok çeşitli branşlarda kurslar açılıyor. Birçok yerde ücretsiz olan bu kurslar için, bazı yerlerde de makbuz karşığında çok cüzi bir ücret alınıyor. HEM yönetimi 10 kursiyer başvuru yaptığında kurs açılacağını belirtiyor. HEM merkezlerinde çeşitli meslek dallarında teorik ve pratik eğitimler veriliyor. Usta öğreticiler tarafından verilen eğitimler sayesinde en çok ev hanımları, hafta sonu ve akşam kurslarında da çalışan kişiler meslek ediniyor.
Kursiyerlerin bileklerine altın bilezik takılmasını sağlayan HEM öğretmenleri, kursiyerlerin el emeklerini yıl sonunda görkemli organizasyonla sergiliyor. Ayrıca kursiyerlerin el emeği, göz nuru eserlerinin satışa sunulması içinde destek veriyor.

Kursiyerlere Girişimci Olma Fırsatı

Çeşitli meslek dallarında teorik ve pratik eğitimler verilen HEM yetkilileri kursiyerlere ürünlerini satmak için de fırsat sunuyor. Bu konuda İnegöl HEM usta öğreticilerine kadın girişimcilik eğitimi verdi. Böylelikle usta öğreticiler, eğitim bilgilerini kursiyerlerine de anlatarak girişimci kitlenin büyümesi sağlanacak.

İnternetten Satış

İnegöl Halk Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Özlem Meke, kadın girişimciliği hakkında merak edilenleri usta öğreticilerini bilgilendirdi. Meke, “Kursiyerleri internetle tanıştırıp ürün satışına ve satış başarısı göstermeye teşvik etmek, başarı öyküleri elde ederek başka kadınlara da ilham kaynağı olmak ve aileye gelir getirici faaliyetlerde bulunmak içinde bir çalışma başlattık. Kadın girişimcilik eğitimleri kapsamında merkezimizin usta öğreticilerine yönelik internetten satışı ele alan bir eğitim sürecimiz var. Usta öğreticilere kadın girişimciliğini anlatıyoruz” dedi.

Yorumlar (0)