Kişisel Alışveriş Asistanı: Price&me

Online alışverişte hangi ürünü, nereden en ucuz fiyata alacağınıza karar vermek oldukça zordur. Price&me "Kişisel Alışveriş Asistanı" kullanıcılarına bu hizmeti sunuyor.

GİRİŞİMCİLİK 06.01.2020, 14:09 13.01.2020, 23:49
58
Kişisel Alışveriş Asistanı: Price&me

Price&Me kişisel alışveriş asistanı. Kullanıcıyı bir ürün almadan önce nerden, en uygun ve hangi ürünü alması gerektiğini söyleyen bir asistan. 4 mayıs 2019 tarihinde Metin Serhat Atayeter tarafından hayata geçirilmiş bir girişim örneği.

Mehmet Serhat Atayeter tam 8 yıl Google şirketinde çalışmış.  Günümüzde hızla artan bir e-ticaret alışverişi oldukça popüler. İnternet kullanıcılarının en ucuzu en kaliteliyi en kısa sürede elde etmek tercihleri arasında. Price&Me tam da bu yolda size tam bir asistan olarak kişisel verilerinizi işleyerek size rehberlik ediyor.

Örnek vermek gerekirse diyelim ki bir ürün almak için internette birçok siteye bakıyorsunuz. Bir sitede ürün 1000TL iken diğer sitede 900 TL fakat ilk site size indirim kuponu tanımlıyor ya da kullandığınız kredi kartına ek puan kazanma şansı veriyor. Ya da başka bir uygulamadan indirim kodu varsa o alışveriş daha ucuza almayı sağlıyor. Tam da bu noktada Price&Me devreye giriyor. Bunların hepsini kullanıcı için karşılaştırıyor. Kullanıcı hesaplarını bağlayarak internette bir arama yaptığında asistan devreye girip uygulanacak her türlü indirimi kullanıcıya sunuyor. Ayrıca sizin kullanacağınız indirimlere ek olarak Price&Me de kullanıcılarına özel indirimler sağlıyor.

Böylelikle kullanıcının kafasında acaba başka yerde daha ucuza yada daha kaliteli ürün yada avantajlı indirim kodu olan bir sitede bulabilir miyim düşüncesini ortadan kaldırıyor. Bu asistan sizin yerine hepsini düşünüyor.

Geçtiğimiz dönemlerde 1 Milyon TL'lik bir yatırım ile turunu kapatan Price&me'nin yatırımcıları arasında ise Ömer Erkmen, Hande Enes, Abdulkadir Özbek, Abdullah Kırkıncıoğlu, Murat Özcan ve Erim Taylanlar yer alıyor.

2019 yılı sonuna kadar asistanın tanıtımı yaparak kullanıcılara duyurmak için çalışmalar devam ediyor. 2020 içinde yeni farklı güncellemeler için yatırım desteği almaları gerekecek.

Oldukça yeni kurulan bir şirket olan Price&Me bu kadar kısa sürede bu kadar yol kat etmesi inanılmaz. Bu başarılı yolda bizden de iyi şanslar!

Yorumlar (0)