Genç Girişim ve Yönetişim Derneği&Ankara Üniversitesi: Girişimcilik Yarışması

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği, Ankara Üniversitesi işbirliği ile girişimcilere destek olmak adına bir yarışma düzenleniyor.

GİRİŞİMCİLİK 31.01.2020, 13:31
74
Genç Girişim ve Yönetişim Derneği&Ankara Üniversitesi: Girişimcilik Yarışması

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği, 2019 yılında Ankara Üniversitesi ile bir protokol imzaladı. Bu iki kurum girişimcileri desteklemek adına “Girişimcilik Yarışması”düzenliyor.

Genç Girişim ve Yönetişim Derneği (GGYD) ile Ankara Üniversitesi arasındaki protokol ile sekötre yeni girişimciler kazandırmak için düzenlenen “Girişimcilik Yarışması” için en önemli adım atıldı. GGYD’nin, Ankara Üniversitesi (AÜ) Teknokent Başkanlığı ile birlikte hayata geçireceği yarışmaya dair protokol, düzenlenen törenle imzalandı. Oluşturulan protokolü kurumlarını temsil etmek üzere Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Teknokent Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Ercan Bayazatlı ile GGYD Yönetim Kurulu Başkanı M.Nezih Allıoğlu imzalarken, törene Teknokent Genel Müdürü ve Teknoloji Transfer Ofisi Yöneticisi Şebnem Doğan, iş geliştirme uzmanları, GGYD yönetimi ve üyeleri katıldı.

Prof. Erkan İbiş, toplantıda;

 “Hangi sektörden, hangi bilim dalından olursa olsun başarı için iş birliği, ortaklık, paylaşma ve dayanışma şart. İş dünyası-üniversite platformumuzun yaygınlaşmasının önemli bir ayağı da işte bu proje. Ne kadar çok gence dokunabilirsek o kadar başarılı olacağız. Dokunulmayı bekleyen, çekingen gençlere ulaşmak zorundayız…’’dedi.

Yarışma mayıs ayında gerçekleşecek olup tüm girişimcilerin bu platformda buluşacağını da söylemeliyiz.

Yorumlar (0)