Lavanta Kesesi Dikme İşi

Evde yapılabilecek ek işlerden birisi de lavanta kesesi dikimidir. Lavanta kesesi son yıllarda çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. Sizde ek gelir elde edebilirsiniz.

EVDE İŞ İMKANLARI 21.02.2020, 22:42
111
Lavanta Kesesi Dikme İşi

Evde yapılabilecek ek işlerden birisi de lavanta kesesi dikimidir. Lavanta kesesi son yıllarda çok amaçlı olarak kullanılmaktadır. Nikah törenlerinde, bebek mevlütlerinde, diş duğdayı töreninde, doğum günlerinde gelen konuklara lavanta kesesi hediye ediliyor. Lavanta kesesi hoş kokusuyla yıllarca süs olarak kullanıldığı gibi, çekmecelere koku vermesi için de yerleştiriliyor. Hediyelik lavanta kesesi seçiminde, bebeğin, çocuğun adı küçük notlarla kesenin üzerine ilştiriliyor. Lavanta kesesine talebin artması nedeniyle firmalar evde bu işleri yapan kişilere iş vermeye başladılar. Lavanta kesesi yapımında kullanılanşık ve renkli kumaşlar, dantellerle süslenerek, içine okulu lavanta konulup büzülüyor. Üzerine kuşe kağıda print edilen bebeğin adı, doğum tarihi zımba ile tutturuluyor. Yapımı zevkli bu işi evinde dikiş makinesi olan herkes kolaylıkla yapabilir.

Özellikle İstanbul'da Eminönü'nde bu işi yapan ve yaptıran çok sayıda firma bulunuyor. Diğer şehirlerde ise hediyelik işi yapan herkes evlere kese dikiş işi veriyor. Firmalar dikiş için malzemeleri ve örnek işi size teslim ediyor. İş bitiminde işi teslim alırken de ödeme yapılıyor. Bu işten iyi derecede gelir elde eden birçok kişi bulunuyor. Eğer sizinde evinizde dikiş makineniz varsa, sadece düz dikiş dikmeyi biliyorsanız evlere iş veren firmalarla iletişim kurabilirsiniz. Hediyelik lavanta kesesi dikim işi alabilirsiniz. İsterseniz yorum bölümünde isim bırakarak, evlere lavanta kesesi dikim işi veren firmaların size ulaşmasını da sağlayabilirsiniz. Ham zevkli bir hobi, hem de ek gelir elde edebilirsiniz.

Yorumlar (0)