Ev Hanımların Yapabileceği Ek İşler

Ev ekonomisine katkı sağlamak mı istiyorsunuz? Ama ne yapacağınız konusunda pek bir fikriniz yok, öyleyse bu önerilerimize bir göz gezdirin.

EVDE İŞ İMKANLARI 09.01.2020, 14:03 17.01.2020, 19:11
40
Ev Hanımların Yapabileceği Ek İşler

Günümüzde yaşam şartları oldukça zor. Artan faturalar gelen zamlar derken tek maaşla bunların altından kalkmak neredeyse imkânsız. Ev ekonomisine, eşinize destek olmayı düşünüyorsanız bu yazı tam sizlik. Önerilerimize bir göz atın bakalım.

1.Çocuk Bakıcılığı

Her anne çocuğuna kendisi bakmak ister. Fakat günümüz ekonomik şartlarında her iki eşin de çalışması gerekebiliyor. Bu sebeple çocuğunu da güven duyduğu aile ortamında yetiştirecek bakıcılar arıyor. Aslında en iyi bildiğiniz iş olan çocuk bakımı ile para kazanmanız mümkün. Hem eğlenceli vakit geçirirken hem de aile ekonomisine katkı sağlayabilirsiniz.

2.Organik Reçel, Turşu Yapmak

Paketlenmiş fabrikasyon ürünler gün geçtikçe daha da artıyor. Uzun ömürlü diye tabir edilen paketlenmiş ambalajlı ürünlerin içine sayısız katkı maddesine konulduğunu her geçen gün bir yenisi daha ekleniyor. Hal böyle olunca organik ürünlere de rağbet gitgide artıyor. Vakti olmayan, yapmayı bilmeyenler de parayla satın almayı tercih ediyor. Sizde evinizde yapacağınız reçel, turşu, makarna gibi el yapımı organik ürünlerinizi pazarlayarak bir gelir kapısı oluşturabilirsiniz.

3.Borsadan Kazanç Sağlamak

Tüm ev hanımların muhakkak bir altın günü vardır değil mi? Eşinizin her ay dem vurduğu o gün altınlarını değerlendirdiğinizi duyunca sevinçten havalara uçacağına da biz eminiz. Bu gün altınlarını borsada günlük, anlık değerlerini takip ederek alım-satım ile anlık kazançlar elde etmeniz mümkün. Eğer bu konuda bir bilginiz yoksa internette bu konuyla alakalı birçok video anlatım mevcut. Öncelikle az sermayeli başlarsanız risk almadan tecrübe edinebilirsiniz.

4.İplik Temizleme

Tekstil işi yapan fabrikalar bazı ürünlerin iplik temizleme işlerini ev hanımlarına vererek onlarında ev ekonomilerine katkıda bulunmalarını sağlarlar. Herkesin kolaylıkla evinde yapabileceği gibi özenli bir çalışma da ister. Siz de tekstil fabrikalarına bu iş kolu için başvurarak işi alabilirsiniz.

5.Yemek Yapmak

Yemek yapmak, birçok ev hanımın en iyi bildiği işlerden biridir şüphesiz. Ev hanımları için oldukça keyifli bir işken çalışan hanımlar için baş belası diyebiliriz. Bütün gün tam mesai çalışıp yorugun argın eve geldiklerinde hem ne yapacaklarını düşünmeleri gerekirken hem de zamana karşı pratik ve hızlı olmalıdırlar. Tabi bunları her biri de ayrıca yorgunluk. Siz bu hanımların yükünü hafifletecek ev yemekleri yaparak bunları satabilirsiniz. Birkaç çalışan bayan müşterisi bulup yemeklerinizi beğenirse tavsiye üzerine fazlasıyla müşteriniz de olacaktır.

Yorumlar (0)