Sahil Kentlerinde Yapılabilecek Ek İşler

Yazlık ve sahil beldelerine akın eden tatilciler aldıkları hizmetlerin karşılığını peşin ödemekte. Bu durum bu alanda iş yapmanın dönemsel ancak yüksek karlı olduğunun göstergesi . Bu durumda girişimcilere fırsat doğuyor diyebiliriz. Bu durum sahil kentlerinde ek gelir elde etmek isteyenler için de oldukça fazla iş imkanı sunuyor.

EK İŞ FİKİRLERİ 30.12.2019, 21:13 04.01.2020, 13:42
34
Sahil Kentlerinde Yapılabilecek Ek İşler

Hepimiz yaz mevsimini dört gözle bekliyoruz. Şehrin yoğun, yorucu temposundan sıkılıp kendimizi tatil beldelerine atmayı kim istemez ki zaten.  Havalar ısınmaya başlarken gelirlerine göre ailelerin tatil hazırlıkları yapmaya başladığını görüyoruz. Yazlık ve sahil beldelerine akın eden tatilciler aldıkları hizmetlerin karşılığını peşin ödemekte. Bu durum bu alanda iş yapmanın dönemsel ancak yüksek karlı olduğunun göstergesi . Bu durumda girişimcilere fırsat doğuyor diyebiliriz. Bu durum sahil kentlerinde ek gelir elde etmek isteyenler için de oldukça fazla iş imkanı sunuyor.

Peki bu iş fikirleri neler? Hadi bir bakalım.

1.Rehberlik Yapmak

Tatil beldelerine özellikle yaz aylarında oldukça fazla turist akını olur. İnsanlar turistik mekânları gezip tarihi dokuları keşfetmek isterler. Eğer sizin de bulunduğunuz bölgede böyle tarihi mekânlar mevcutsa yerli yabancı turistleri gezdirerek bir kazanç kapısı elde edebilirsiniz. Gerekli olan sadece biraz tarihi bilgi, akıcı anlatım, güler yüz.

2.Magnet ve Süs Eşyası Standı Açmak

Ülkemiz sahil kentleri düşünürsek her şehrimiz simgeleyen bir figür var. Ziyarete gelen tatilciler kendilerine ve belki ailelerine bu şehri hatırlatacak bir hediye götürmek isterler. Tam da bu noktada uygun fiyatlı süs eşyaları ve magnetlerin ilgi çekeceğine eminiz. Belediye den makul bir fiyata kiraladığınız stantlar da hediyelik eşyalar satarak ek gelir elde edebilirsiniz.

3.Plaj Kıyafetleri, Yüzmek İçin Gerekli Malzemeler Satmak

Sahil kentlerine gelen tatilcilerin ilk durağı tabi ki denizler ve havuzlar oluyor. Her ne kadar hazırlıklı gidildiği düşünülse de muhakkak unutulan bir şeyler oluyor. İşte siz de bu ihtiyaçlara uygun plaj kıyafetlerinden tutun da deniz topu, kolluklar gibi ürünleri satarak kazanç elde edebilirsiniz.

4.Balıkçılık Yapmak

Hobileriniz arasında balık tutmak varsa bu iş tam size o zaman. Ülke olarak üç tarafımız denizlerle çevrili. Bu durumda da balık sevmeyenimiz nerdeyse yoktur. Siz de tuttuğunuz balıkları küçük bir seyyar tezgâhda satarak veya yerel lokantalara sunarak maliyeti sıfır kazançlar sağlayabilirsiniz. Hatta belki ekmek arası balık ile de bir hizmet sunup kazancınızı birkaç kat arttırabilirsiniz.

5.Su ve Limonata Satmak

Yazın o kavurucu sıcaklarında en çok tüketilen şey tabi ki buz gibi bir su oluyor. Hele de plajlarda güneşin altında kavrulurken buz gibi bir limonataya da kimse hayır diyemez. Sizde evde yapacağınız buz gibi limonatalarınızı seyyar termoslar içinde plajlarda satabilirsiniz.

6.Hint Kınası Dövme

Tatil beldelerinde oldukça popüler bir iş olarak karşımıza çıkıyor geçici dövme işi. Hint kınası, yaz akşamlarında ışıl ışıl sokakları gezerken 7’den 70’e herkesin ilgisini çekiyor. Alacağınız birkaç aparatla sizde geçici hint kınası işine girerek iyi kazançlar elde edebilirsiniz.

7.Şezlong ve Plaj Şemsiyesi Kiralama

Deniz kenarlarında da konfor önemli bir noktada artık. Kızgın kumlarda güneşlenmek yerine şezlong ve şemsiye hizmetinden yararlanmak isteyenler tarafından tercih edilecektir. Yaz aylarında plajları düşünürsek oldukça kalabalık yaz günlerinde fazlasıyla para kazanacağınıza hiç tereddüttümüz yok.

Yorumlar (0)