Evde Püskül Bağlama İşi

Evde yapılabilecek ek işler bugün birçok ailenin geçimine katkıda bulunuyor. Çeşitli nedenlerden dolayı dışarıda çalışma fırsatı bulunmayan kişiler, evde kendi belirledikleri çalışma koşullarında ek gelir getirecek işlerle meşgul oluyorlar. Evde yapılabilecek işlerden birisi de "püskül bağlama işi".

EK İŞ FİKİRLERİ 02.03.2020, 23:45
62
Evde Püskül Bağlama İşi

Evde yapılabilecek ek işler bugün birçok ailenin geçimine katkıda bulunuyor. Çeşitli nedenlerden dolayı dışarıda çalışma fırsatı bulunmayan kişiler, evde kendi belirledikleri çalışma koşullarında ek gelir getirecek işlerle meşgul oluyorlar.

Evde yapılabilecek işlerden birisi de "püskül bağlama işi". Bu iş daha çok tekstil sektörünün geliştiği yerlerde en çok ihtiyaç duyulan bir iş kolu. Ev tekstilinde perdeler, masa örtüleri ve çeyizlik birçok ürünün kenar süslemelerinde çeşitli boyutta ve şekillerde püskül kullanılır. Bu püsküller hazırlanması zevkli ancak zaman alan bir iş olduğu için genellikle evde çalışan kişilere fason yaptırılır. İşletmeci püskül malzemelerini evde ek gelir elde etmek isteyen kişilere götürür. İşi her gün belli saatlerde teslim alır. Ödeme ek işlerde iş tesliminde yapılır. Bursa, Denizli, İstanbul gibi tekstilin kalbinin attığı yerlerde ev tekstili işletmeleri evde püskül bağlama işi vererek daha seri üretim yapabiliyorlar. Böylece çalışanın yol- yemek- sigorta yükümlülüğünden de kurtulmuş oldukları için evde iş yapanlara daha makul fiyatlarda ödeme yapabiliyorlar.

Çalışanlar ise evde kimi çocuğunu, kimi hastasını bırakmaya gerek kalmadan sadece boş zamanında bu işi yaparak gelir elde ediyor. Evde ek iş yapanlar çalışma saatini kendisi belirliyor, Patron, trafik, giyim derdi olmadan ne kadar çok iş o kadar çok gelir.

Eğer siz de ev tekstilinin gelişmiş olduğu yerlerden birinde oturuyorsanız, ya da çeyiz mağazalarının yoğun olduğu bir yerdeyseniz bu firmalardan ek iş talep edebilirsiniz. Evde "püskül bağlama işi" veren firmalar, kişiler ve ek işi isteyen kişiler aşağıdan yorum bölümünden İsim, bulunduğunuz şehir ve mail adresini bizlerle paylaşabilirler. Bu vesile ile iş arayanla işvereni buluşturmak için bir köprü oluşturabiliyoruz.

Yorumlar (0)