Evde Kanaviçe İşleme İşi

Evde yapılacak işler arasında en zevklilerden birisi kanaviçe işlemektir. El işlerine, nakışa eli yatkın olan orta yaş üzerindeki hanımlar bu işi zevkle yapıyorlar. Büyük firmalar da evde nakış işleyen kadınlara işleme yaptırabiliyorlar.

EK İŞ FİKİRLERİ 02.03.2020, 23:37 23.05.2020, 16:51
149
Evde Kanaviçe İşleme İşi

Kanaviçe tekniği ile çok şık ve değerli örtüler işleniyor. Kadınlar uzun yıllardır çeyizlerini kanaviçe örtülerle süslüyor. El emeği işlere verilen değerin artmasıyla bir ara modası geçen Evde kanaviçe işleme işi, yeniden hak ettiği ilgiyi görmeye başladı. Popüler ev tekstili firmaları el işi kanaviçe ürünleri mağazalarında satmaya başlayınca bir anda moda oldu. Son yılların trendi olan kanaviçe eskiden olduğu gibi yatak takımlarında olmasa bile pikelerde, yatak örtülerinde, havlularda, duvar panolarında kullanılmaya başladı. Durum böyle olunca sandıklardan antika olmaya yüz tutan kanaviçe örtüler çıkarılıp değerlendirilmeye başlandı.

Evde yapılacak işler arasında en zevklilerden birisi kanaviçe işlemektir. El işlerine, nakışa eli yatkın olan orta yaş üzerindeki hanımlar bu işi zevkle yapıyorlar. Büyük firmalar da evde nakış işleyen kadınlara işleme yaptırabiliyorlar. Kanaviçe işleme işi veren çeyiz mağazaları da var. Nakış işi veren kişilere ulaşarak evde oturduğu yerden nakış işleyen kadınlar, aile bütçesine de iyi bir katkı sağlıyorlar. Firmalar evde çalışan kadınlara yaptırdıkları bu nakışlarla modern ve dekoratif ev tekstili ürünleri hazırlayarak satışa sunuyor. El emeği işler olduğu için de alıcısı daha fazla oluyor. Nakış işi yapması zevkli, kazancı da iyi işlerden birisi. Bu işi yapanlar genellikle orta yaşlı kişiler olduğu için dışarıda iş bulma imkanları da olmuyor. Bu nedenle oturdukları yerden evde çalışarak para kazanmak onların bütçesine de ek gelir getiriyor.
Evde kanaviçe işlemek için bu işi yaptıran kişilere ulaşarak iş isteyebilirsiniz. Eğer makineniz varsa fotoğrafta görüldüğü gibi şık havlular hazırlayıp da satarak daha çok para kazanabilirsiniz.

Yorumlar (0)