Kermes Ürünleri İnternetten Nasıl Satılacak?

Halk Eğitim Merkezi (HEM) günümüzde en popüler branşlarda açtığı kurslarda ev hanımlarını ve çalışan kişileri meslek sahibi yapmaya devam ediyor. HEM kursları sayesinde günümüzde birçok kişi iş öğrenerek, para kazanma fırsatı da yakalıyor. Kursiyerlerin el işlerinin internetten satışı için oncekadin.gov.tr sitesinden destek veriliyor. Böylelikle HEM kurslarında hem meslek edinip, hem de sürekli para kazandıracak bir iş imkanı yakalanıyor. Böylelikle kursiyerlere girişimcilik desteği de sağlanıyor.

DESTEKLER 28.02.2020, 18:53
20
Kermes Ürünleri İnternetten Nasıl Satılacak?

Halk Eğitim Merkezi (HEM) günümüzde en popüler branşlarda açtığı kurslarda ev hanımlarını ve çalışan kişileri meslek sahibi yapmaya devam ediyor. HEM kursları sayesinde günümüzde birçok kişi iş öğrenerek, para kazanma fırsatı da yakalıyor. Halk Eğitim merkezlerinde çok çeşitli branşlarda kurslar açılıyor. Ücretsiz HEM kurslarına her yaştan kişi katılarak, ilgi alanına göre ortaya güzel işler çıkarıyor. İl ve ilçelerde hizmet veren HEM merkezlerinde çeşitli meslek dallarında açılan kurslarda teorik ve pratik eğitimler veriliyor. Kursiyerlere usta öğreticiler tarafından işi öğretiliyor. Kurslara en çok ev hanımları başvuruyor. Ancak çalışan kişiler için de hafta sonu ve akşam kursları ilgi görüyor.
Kursiyerlerin kurslarda yaptığı ürünlerin internette satmasına da imkan tanınıyor. Kursiyerlerin titizlikle hazırladığı eserleri internetten alıcı bularak, gelir kazandırıyor. Kursiyerlerin el işlerinin internetten satışı için oncekadin.gov.tr sitesinden destek veriliyor. Böylelikle HEM kurslarında hem meslek edinip, hem de sürekli para kazandıracak bir iş imkanı yakalanıyor. Böylelikle
kursiyerlere girişimcilik desteği de sağlanıyor.

İnternetten Satış Fırsatı

Halk Eğitim Merkezi kurslarına katılanlar, internetten ürün satışı ile sürekli gelir elde edebiliyor. Kursiyerlerin internetten satış işini geliştirmesi için de kadın girişimcilik eğitimleri veriliyor.

Kariyer Ve Para Kazanma Fırsatı

Proje kapsamında HEM kurslarında yapılan el işleri özel hazırlanan web sayfasından satışa çıkarılıyor. Ev kadınlarının ve kursiyerlerin el emeği, göz nuru olan ürünlerini internetten satmak için eğitimler veriliyor. Bu konuda hizmet veren özel web sitesinde ürünler fotoğraf, ürün fiyatı, banka bilgileri, hangi HEM'de yapıldığı, kursiyer adı ile satışa çıkarılıyor. Ayrıca Önce Kadın sayfasında kursiyerleri destek için yarışma yapılıyor. Bu sitede el emeklerini satışa sunmak isteyen kadınlarımız oncekadin.gov.tr adresine öncelikle kayıt oluyor. Ürünlerinin fotoğrafını siteye yükleyip daha geniş kitlelere ulaşıyor. Aynı zamanda yarışmada en güzel ürün seçiliyor. KOSGEB tarafından düzenlenen yarışmada girişimcilere para kazanma fırsatı sunuluyor. Yarışma sonucunda 1.’ye 10 bin lira, ikinciye 7.500 lira, üçüncüye ise 5 bin lira ödülün yanı sıra 2 kişiye jüri özel ödülü, 2’şer bin lira, 300 bayana da KOSGEB Girişimcilik Eğitimleri veriliyor.

Yorumlar (0)