Girişimcilere ODTÜ'den Destek: ATOM

ODTÜ tarafından kurulmuş ''ATOM'' yani açılımıyla ''Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi'' girişimciler için bir ön kuluçka merkezidir. ODTÜ ATOM ne gibi destekler sağlıyor işte detaylar.

DESTEKLER 20.01.2020, 20:44 27.01.2020, 01:09
21
Girişimcilere ODTÜ'den Destek: ATOM

2008 yılında ODTÜ TEKNOKENT Yönetim A.Ş. bünyesinde kurulmuş ATOM yani açılımıyla Animasyon Teknolojileri ve Oyun Geliştirme Merkezi girişimciler için bir ön kuluçka merkezidir.

Bu merkezin asıl amacı, oyun geliştirme ve animasyon teknolojileri alanlarında çalışan ya da çalışmayı isteyen kişilere bir senelik bir zaman diliminde farklı alanlarda destekler sağlayarak piyasada yer edinmesini sağlar.

ODTÜ ATOM Ne Gibi Destekler Sağlıyor?

Katıldığınız ATOM ekibiyle birlikte açık ofis ortamında çalışma imkanına sahip olursunuz.

Katılım sağladığınız bir sene boyunca fiziksel altyapı ve teknik hizmetlerinden sınırsız yararlanabilirsiniz.

ATOM ekipleri üniversite ve sanayi iş birlikleri ile girişimcileri akademik bilgilerle piyasadaki iş hayatı arasında köprü oluşturur.

Girişimcilerin ihtiyaçları doğrultusunda ATOM ekipleri tarafından mentorluk desteği sağlanır.

Araştırma-geliştirme sürecinde ATOM ekipleri ile birlikte eğitim çalışmalarını yürütebilirsiniz.

Geliştirme maratonları, yarışmalar, paneller, seminler ve benzeri aktivitelerle birçok etkinliğe de ev sahipliği yapan ATOM, girişimcileri sektördeki temsilcilerle tanıştırma imkânı sağlar. Her sene düzenli olarak düzenlenen Global Game Jam etkinliği en büyük organizasyonlarından biridir.

Girişimcinin iş fikirlerini gerçek hayata geçirme konusunda iş geliştirme, pazarlama, iş ve ekip yönetimi gibi alanlara eğitimlerden de yaralanabilirsiniz.

Peki, Niye Oyun-Animasyon Endüstrisi?

Oyun sektörü uçsuz bucaksız bir dünya. Tüm dünyada 100 milyar ABD doları değerinde devasa bir ekonomik değer yaratan bir alan. Bu değeri daha açık ifade etmek gerekirse, film ve müzik sektörünün toplamından da büyük. Oyun sektörü içinde animasyon da bir arada değerlendirilebilir. Animasyon endüstrisi büyüklüğü 250 milyar ABD dolarını geçmiş. İki dev endüstri, iki dev sektör.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

İlk aşama değerlendirmeye dahil edilmek için www.atom.org.tr web sitesindeki detayları takip ederek http://atom.odtuteknokent.com.tr adresindeki başvuru formunu doldurmak gerekiyor.

Yorumlar (0)