Girişimcilere Finansbank Desteği: QNBEYOND

Yenilikçi girişimleri desteklemek adına kurulan Finansbank Qnbeyond girişimcilerini bekliyor.

DESTEKLER 07.01.2020, 15:30 16.01.2020, 21:59
52
Girişimcilere Finansbank Desteği: QNBEYOND

Ülkemizdeki özel bankalardan Finansbank kurumlar içi inovasyon fikriyle bir oluşuma başladı. Bu fikirle Finansbank, 2012 yılında enpara.com ‘u kurdu. Adı deyim yerindeyse deli bir fikirle başlayan enpara.com  şu an yaklaşık 2 milyon müşteriye sahipken bu müşterilerinin %70’in üzerinde aktif bir kullanıcı diyebiliriz. Bu başarılı fikirden sonra benzer bir yaklaşım ve motivasyonla kurulan Fincube. Bu sene yenilenen adıyla dünya gücü ve ağıyla QNBEYOND.

QNBEYOND, QNB Finansbank tarafından yenilikçi girişimleri desteklemek adına hayata geçirilmiş bir kuluçka merkezi ve hızlandırma programıdır.

Ülkemizden çıkan ve bankacılığın gelecekteki dinamiklerini değiştireceğine inandığı işleri bünyesinde barındırarak faaliyetlerini hızlandıracak ve büyümelerine destek olacak QNBEYOND, global dünyada da ülkemizin geleceğine katkıda sağlayacak yeni büyük çaplı şirketlerin doğmasına katkı sağlamayı amaçlıyor.

5 bin dolara kadar bir maddi imkân sunan QNBEYOND ofis, mentorluk, Yurtdışındaki fuar ve konferanslara katılma fırsatı, teknik altyapı ile yazılım ve cloud desteği, amaçlanan kitlelere ulaşabilirliği arttırabilmek için pazarlama ve reklam desteği, hukuk ve muhasebe gibi teknik konularda danışmanlık alma vb. birçok hizmet sağlıyor.

QNBEYOND tarafından onaylanan girişimler 3+1 4 ay programa dahil oluyor. Buna deneme süresi de diyebiliriz. Bu süre sonunda devam etmeye karar verilen girişim bir 3 aylık bir programa daha dahil ediliyor. Süre sonunda bankanın üst düzey yöneticilerine sunum yaparak Demo Day ’de girişimlerinin süreçlerini anlatan bir sunum daha yapacaklar. Verdiği birçok hizmetle girişim fikrinizi hayata geçirmede maddi manevi tüm desteği sağlarken sonrasında da iletişimi kesmeyerek mezunlar sistemine sizi dahil ediyor.

QNB Finansbank Genel Müdürü Temel Güzeloğlu verdiği bir röportajda;

"Bununla birlikte tüm sektörlerde startup'lar, geliştirdikleri iş modelleriyle sorunları hızla çözen tasarım odaklı çevik bir yaklaşım sunuyor. Biz de bu amaçla geçtiğimiz yıl FinCube'ü kurmuştuk. Şimdi ise QNB'nin global gücü ve ağının da desteğiyle QNBEYOND oluyoruz ve yenilikçi fikirleri sürdürülebilir iş modellerine dönüştürmeyi hedefliyoruz. QNBEYOND'un temel hedefi, başarılı projelere imza atılmasını sağlamak için yeni ve yaratıcı fikir önerisinde bulunan girişimci ve startup'lara finansal danışmanlık sunmak. İnovasyon laboratuvarımız olan QNBEYOND'da şirket içinde ve şirket dışında yenilikçi fikirler geliştiren ve üreten ekiplerle çalışıyoruz. Böylece iş birlikleri için yeni fırsatlar yaratıyor ve girişimcilere destek oluyoruz.

İkinci Dönem Başvuru Tarihi

Eğer yaratıcı bir projeniz varsa son tarih: 24 Ocak 2020 Unutmayın!

Yorumlar (0)