Girişimci Kuluçka Merkezi: İTÜ Çekirdek

İstanbul Teknik Üniversitesi ve bünyesindeki ARI Teknokent tarafından kurulan İTÜ Çekirdek, Avrupa’da en iyi 8’inci, dünyada ise en iyi 18’inci kuluçka merkezi seçilmiştir. Sizde bu girişim destek merkezinden destek alabilirsiniz. İşte detaylar.

DESTEKLER 30.01.2020, 18:36
106
Girişimci Kuluçka Merkezi: İTÜ Çekirdek

İstanbul Teknik Üniversitesi ve bünyesindeki ARI Teknokent tarafından 2012 yılında kurulmuştur. İTÜNOVA Teknoloji Transfer Ofisinin desteği ile finansal teknolojilerden, sağlık teknolojilerine, sanal gerçeklik uygulamalarından yazılımsal donanımsal projelerine çok çeşitli konularda destek veriyor.

İTÜ Çekirdek’e destek ve sponsor olan da bir çok firma vardır. Bunlar, Elginkan Vakfı, İstanbul Sanayi Odası, Otomotiv İhracatçıları Birliği, EnerjiSA ve  Anadolu Efes gibi 40’ı aşkın firmanın bulunduğu girişimcilere destek ve katkıda bulunuyorlar.

Girişimcilik Eğitimi

İTÜ Çekirdek’e de eğitim almaya hak kazanan her girişimci adayı eğitimleri hafta içi akşam ve hafta sonları almaktadırlar.

İTÜ Çekirdek’in ilham aldığı Berkeley ve Stanford’da verilen girişimcilik dersleri çeşitli revizelerle girişimci adayları için özel bir program haline getirilmiştir.

Bu eğitim süreci 7 haftalık bir programdır. Program içeriği “Business Model Canvas with Lean Start-up” “Design Thinking” ve metodu ile hazırlanmış olup girişimciler tarafından uygulanmaktadır. Bu metotlar dünya tarafından uygulanması nedeniyle İTÜ Çekirdek’e özgü revizyona uğrayıp girişimcilerin daha fazla hedef kitleye ulaşmalarını sağlamaktadır.

İTÜ Çekirdek Neler Sağlıyor?

Girişimcileri ünlü şirket ceoları, sektör devi olan firma yöneticileri ile buluşturarak yatırımcı buluşmaları gerçekleştiriyor.

Ar-Ge çalışmaları için gerekli Çekirdek Prototip Laboratuvarı girişimciler 7/24 kullanabilme imkanına sahiptirler.

Girişimciler İTÜ Çekirdek yönetiminden talep ederek ihtiyaç duydukları ham madde için gerekli harcamaları fondan temin edebilmektedirler.

Telefon, faks ve fotokopi hizmetlerinin bedelsiz olarak sunulduğu bir altyapı hizmeti sunulmaktadır.

Çekirdek içerisinde 250’yi aşkın mentor ile her türlü desteğe kolayca ulaşabilirsiniz.

Başvuru

İTÜ Çekirdek’e başvurmak için tıklayınız.

Yorumlar (0)