Girişim Hızlandırma Programı: Hackquarters

Türkiye'de girişimcileri destekleme ve girişimi hızlandırma programları arasına katılan Hackquarters.co ile tanışın.

DESTEKLER 17.01.2020, 20:20 27.01.2020, 00:39
45
Girişim Hızlandırma Programı: Hackquarters

Kaan Akın, Sabancı Üniversitesi’nden 2010 yılında mekatronik mühendisliği ve matematik programlarından mezun olmuş. Sabancı Üniversitesi’nin eğitim anlayışı gereği disiplinler arası yapısı ve yaratıcı özgür düşünce sistemi ile farklı bir bakış açısı kazandırması onun bu girişimci yanını perçinlenmiş. Yaklaşık beş yıl farklı kurumsal şirketlerde çalışmış. PepsiCo, Yandex gibi şirketlerde tecrübe kazanmış. Bu şirketlerin dijital pazarlama, finans ve iş modelleri alanlarında çalışmış.Yeterli deneyim ve bilgileriyle kendi şirketi olan Hackquarters adlı şirketi kurdu.

Hackquarters Nedir?

Hackquarters girişimcilere destek amacıyla kurulmuş bir şirkettir. Girişimcilerle Forbes 500 şirketleriyle bir arada projelerde çalışarak, bu inovasyonun sektördeki gelişmiş şirketlerde uygulanması, bu şirketlerin start-up’lara yatırım yapması ya da elemanların inovasyon becerilerinin gelişmesini sağlar hale getiriyor.

Hackquarters Pioneers, lise ve üniversite öğrencilerine ana 3 kaideyi sunmayı amaçlayan bir programdır. Öncelikle startup programını anlayarak dahil olmaları belki staj yapma fırsatı sunuyor. İkincisi bu sektörde yeterince network kurmalarına olanak sağlamak. Üçüncüsü ise farklı workshop, mentörlük ve eğitimler ile kendilerini olabildiğince geliştirmelerini sağlamak. Tüm bu hedeflerle her sene 130 öğrenci seçiliyor ve bu sene boyunca Hacquarters Pioneers ailesine bir üyesi oluyorlar.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Her yıl eylül ayında başvurular başlıyor. Web sitesi üzerinden online bir form doldurmanız ve ön kayıt oluşturmanız gerekiyor. Yapılan tüm başvurular arasında eleme yapılıyor. Elemeyi başarıyla tamamlarsanız ikinci bir form daha isteniyor. Elemelerden olumlu bir sonuç alırsanız Alpha olarak Hackquarters ailesinin üyesi olmuş oluyorsunuz. Tüm haberleşme mail üzerinden oluyor.

Hackquarters Bedeli Nedir?

Hackquarters'ın girişimcilerden eğitimler ve katılım için herhangi bir ücret talep etmemektedir. Yalnızca programı tamamlayıp başarılı olan girişimlerden yüzde 10 hisse alınıyor.Kısaca Hackquarters ortağınız oluyor diyebiliriz.

Hackquarters Ne Gibi Destekler Sunuyor?

  • Girişimcilere 10 bin TL’lik bir maddi destek,
  • İş fikrinin hukuk ve muhasebe alanlarında uzmanlarından destek,
  • Kolektif House’da çalışma alanı
  • Yatırımın gerekli hibe ve yardımlar konularında destek sağlıyor.
Yorumlar (0)