Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?

Tüketicilere özel kampanyalar düzenlenerek faiz indirimi yapılan zamanlar olabilir. Bu dönemlerde eğer bankanın sürekli çalıştığı bir müşterisiyseniz, size özel seçenekler olduğunda bilgilendirilirsiniz. Banka şubenizle görüşerek size uygun seçeneklerle kredinizi kullanabilirsiniz.

DESTEKLER 19.02.2020, 23:33
25
Faizsiz Kredi Veren Banka Var Mı?

Faizsiz Kredi Veren Bankalar

İnsanların başkalarından borç istemek yerine bankaya başvurması ve kredi kullanması oldukça fazla kullanılan bir nakit elde etme yöntemidir.

Eğer dikkat ettiyseniz, televizyon reklamlarında neredeyse her bankanın kredi kampanyaları ile ilgili reklamları dönmektedir. Bir çok kişinin bu reklamlardan etkilenip, kredi kullanmaya yönelmeleri bilinmektedir. Ancak kredi reklamlarında çok fazla karşılaşılan faizsiz kredi ya da sıfır faizli kredi gibi sloganlarla hareket ettiğini de görürüz.

İşin aslına bakacak olursak, hiçbir kredi faizsiz değildir. Peki bu yanıltmaca neden bu şekilde yapılıyor ve bankaların bu kampanyaları neden faizsiz kredi üzerine kuruluyor diyecekseniz, cevabınızı aşağıda alacaksınız.

Sıfır Faizli Kredi Nedir?

Bankalardan kredi kullanmak, bazı durumlarda hayat kurtarıcı olmaktadır. Bu yüzden insanlar, faizlerin düştüğü zamanları takip ederler.

Bu düşüşleri takip eden tüketiciler, faizsiz kredi değil ama 0.89 gibi faizlerle kredi kullanmayı tercih ederler.  Faizsiz kredi veren banka var mı derseniz, cevabı kesinlikle yoktur. Çünkü banka kazanç sağlamayacağı  hiçbir riske gereksiz olarak girmez. Ancak düşük faizli olan ve sıfır nokta olarak hesaplanan krediler vardır.

Özellikle ev kredilerinde bu faiz oranları tercih edilir ve uzun vadede kullanılan kredilerde çok fazla faiz ödemekten kurtulmuş olursunuz.

Kredilere Ödenen Faiz Oranları

Kredilere ödenen faizlerin yüksek olduğu dönemler tüketiciler açısından risklidir. Daha doğrusu geri ödeme oranları yüksek olduğu için uzun vadede avantajlı olmayan bu kredilerin  tercih edilmesi risklidir.

Tüketicilere özel kampanyalar düzenlenerek faiz indirimi yapılan zamanlar olabilir. Bu dönemlerde eğer bankanın sürekli çalıştığı bir müşterisiyseniz, size özel seçenekler olduğunda bilgilendirilirsiniz. Banka şubenizle görüşerek size uygun seçeneklerle kredinizi kullanabilirsiniz.

Bir çok kişinin kampanyaları dört gözle beklediğini hesaba katarsak, aslında insanlar kredi kullanarak anlık ihtiyaçlarını karşılamanın yanında, aynı zamanda tasarruf etmek için adım atmaya da çalışmaktadır.

Kredi Kullanma Şartları

Kredi kullanmak için belgelenebilir bir gelirinizin olması gerekmektedir. İşletme sahibi olanlar ya da düzenli maaşı olanlar, eğer kredi notları uygunsa kredi kullanabilirler.

Bu nedenle bir çok kişi herhangi bir engel durum söz konusu değilse, aynı gün içinde kredi kullanabilmektedir. Ancak ev ve yüksek miktarlı araç kredilerinde bu süre biraz daha uzayabilmektedir.

Kredi kullanmak için kefil gereken durumlarda ise, düzenli ve belgelenebilir bir gelirinin olması kanıtlanan kişiler kefil olabilmektedir.

Kredi Faiz Oranlarının Düşmesi ya da Yükselmesi

Kredi faizlerinin düşük ya da yüksek olmasının, geri ödeme sürecindeki faiz miktarına etkisi oldukça fazladır. Rakamsal olarak küçük gibi görünen meblağlar, uzun vadede geri ödeneceği için faiz miktarında artışa neden olmaktadır.

Bu nedenle kredi kullanırken, her zaman faiz oranlarının en düşük olduğu dönemler tercih edilir. Küçük ya da büyük miktarlarda kredi kullanmak için tercih edilen düşük faizler, ekonominin durumuna  ve bankanın kendi içindeki kampanyalarına göre değişiklik gösterir. Yani bankalarda verilen kredi faizleri ortalama 1.5 iken bazı bankalar 1. Oranında ya da 0.99 oranında faiz kampanyaları yapabilirler.

Bu nedenle sık çalıştığınız bankanın faiz oranı size uygun değilse, diğer bankaların oranlarını karşılaştırarak size en uygun krediyi seçebilirsiniz.

Kredi Kullanmak için Gereken Kredi Notu

Kredi kullanmak için kredi notunu yükseltmek gerekir. Herkesin geliri ölçüsünde belirlenen bir limiti vardır ve bu limit dahilinde kredi kullanılması mümkündür.

Kredi notunun yüksek olması, kredi başvurunuzun limitiniz dahilinde onaylanacağı anlamına gelmektedir. Bu nedenle limitinizin üzerinde başvuruda bulunmamanız en uygun seçenek olacaktır.

Kredi notunuz az riskli olduğunda da kredi kullanabilirsiniz. Bunun için bankanızla iyi ilişkiler içinde olmanız gerekmektedir.

Yorumlar (0)