Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde çiftçilerin masrafları her geçen gün artıyor. Çiftçiler ürünlerinin yeteri kadar para kazandırmadığında, masraflarının ise her geçen gün artmasından şikayet ediyorlar. Çiftçilerin hasat dönemine kadar olan masraflarını karşılamak için çeşitli desteklerden ve kredilerden yararlanmaları kaçınılmaz oluyor.

DESTEKLER 29.02.2020, 23:27
18
Çiftçi Kredisi Veren Bankalar

Günümüzde çiftçilerin masrafları her geçen gün artıyor. Çiftçiler ürünlerinin yeteri kadar para kazandırmadığında, masraflarının ise her geçen gün artmasından şikayet ediyorlar. Çiftçilerin hasat dönemine kadar olan masraflarını karşılamak için çeşitli desteklerden ve kredilerden yararlanmaları kaçınılmaz oluyor. Çiftçilere tarımsal destek ve üretim kredisi adı altında çeşitli krediler veriliyor. Çiftçilere uygun koşullarda kredi veren kamu kurumları bulunuyor.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı çiftçilere uygun koşullarda tarımsal kredi ödemeleri dağıtan kurumlardan birisi. Ancak çiftçiler çeşitli ihtiyaçları için bankalardan da kredi ihtiyaçlarını karşılamaya çalışmak isterler. Bazı bankaların çiftçilere uygun koşullarda tarım kredisi vermeleri, çiftçilerin nakit ihtiyaçlarında iyi bir çözüm olabiliyor. Kamu bankalarında Ziraat Bankası ve Halk Bankası tarım ve hayvancılıkla uğraşan çiftçiler için uygun koşullarda kredi veriyor. Bu bankalar çiftçiye, üreticiye, ekim-dikim, gübreleme, sulama, hasat toplama dönemindeki tüm finansal ihtiyaçları karşılamak amacıyla Tarımsal Üretim Kredisi vermektedir. Üretici ve çiftçilerin tercih ettiği ödeme koşullarında uygun bir vade ile tek ödemeli veya taksitli olarak ödeme imkanıyla nakit ihtiyaçları karşılanmaktadır.

Özel bankaların da çiftçiler için tarımsal kredi ürünlerini araştırarak değerlendirebilirsiniz. Çiftçi kredisi veren bankaların faiz oranlarını ve ödeme koşullarını kıyaslayarak seçim yapmanız en önemli unsurdur. Çiftçilere kredi veren bütün bankaların kredi şartlarını araştırıp en uygun olanına başvuru yapmanız yararınıza olacaktır.

Yorumlar (0)