Çankaya Üniversitesi’nden Girişimcilere Destek Programı: BeeVenture

Çankaya Üniversitesi Kuluçka Merkezi adı ile kurulan kuruluş girişimcilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla 2018 yılında BeeVenture ismi ile faaliyetlerine devam etmektedir. Peki bu Beeventure hızlandırma programı nedir?

DESTEKLER 15.01.2020, 14:48 17.01.2020, 22:22
36
Çankaya Üniversitesi’nden Girişimcilere Destek Programı: BeeVenture

BeeVenture Nedir?

2010 yılında Çankaya Üniversitesi Kuluçka Merkezi adı ile kurulan kuruluş girişimcilik faaliyetlerini desteklemek amacıyla hizmet vermektedir.  2018 yılında kurumsal kimlik edinerek isim değişikliğine gidilmiştir. Bundan sonra BeeVenture ismi ile faaliyetlerine devam etmektedir. 2017 yılı ile birlikte Çankaya Üniversitesi ile ilişiği olmayan girişimcilerin de bu Kuluçka Merkezi’nden yararlanmasına olanak sağlanmaktadır.  Bu kuruluş kapsamında Ön Kuluçka, Kuluçka Merkezi ve KOSGEB TEKMER gibi faaliyetlerde bulunmaktadır.

Ön kuluçka merkezi kapsamında girişimci adayları, TÜBİTAK ve KOSGEB’ten kullandıkları finansman desteği ile kurulan girişimci firmalar bulunmaktadır. Teknoloji Transfer Ofisi Uygulama ve Araştırma Merkezi (TTO), girişimci adaylarına düşündükleri iş fikirlerinin gelişmesinde değerlendirmelerde bulunarak, müşteri ve pazar analizlerinin yapılması, proje için gerekli belgelerin hazırlanması, kuruluşun uygulama şartları ve uygun proje finansman programlarına (TÜBİTAK BİGG, KOSGEB Ar-Ge İnovasyon Programı vb.) yönlendirilmeleri konusunda danışmanlık desteği sağlamaktadır.

Program Akışı Nedir?

Dört hafta süren eğitimle profesyonel kişiler tarafından Triz, Design Thinking, Proje Yazımı veFikri Mülkiyet Hakları alanlarında eğitim verilmektedir.

Melek yatırımcılarla girişimcileri bir araya getirme şansına sahip oluyorlar.

Yurtiçi, yurtdışı sektördeki üst düzey kuruluşlarla tanışma ve destek imkânı sağlanıyor.

Girişimci adayları, Networking faaliyetleri ve yatırımcılarla buluşma imkanına sahip oluyorlar.

BeeJet Hızlandırma Programı Sonunda Verilen Destekler Nelerdir?

  • Birinci olana bir yıl süre boyunca ücretsiz olarak Çankaya Üniversitesi Kuluçka Merkezi bünyesinde ofis tahsisi (Şirket kurulduktan sonra verilir)
  • İkinci olana ücretsiz Ar-Ge projesi yazımı desteği
  • Üçüncü olana Fikri ve Sinai Haklar desteği
  • KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı ile 750.000 TL’ye Kadar Hibe Kazanma Fırsatı (Programı başarıyla tamamlayan girişimci adayları KOSGEB Ar-Ge ve İnovasyon Destek Programı’na yönlendirilir.)
Yorumlar (0)