Odeabank’ı Kim Kurdu?

Bir süredir Hülya Avşar’ın rol aldığı reklamda Türkiye’de daha önce adı duyulmayan bir banka adı geçiyor. Hatta Hülya Avşar “Hayır Odeabank reklamlarında oynamıyorum” diyerek farklı bir reklam politikası ile tüketicinin de dikkati çekiliyor. Ama reklam amacına ulaştı ve kısa sürede herke Odeabank’ı merak etmeye başladı. Odeabank’ kim kurdu, Odeabank ‘ın sahibi kim?

BİYOGRAFİ 14.02.2020, 18:34 15.02.2020, 00:11
22
Odeabank’ı Kim Kurdu?

Bir süredir Hülya Avşar’ın rol aldığı reklamda Türkiye’de daha önce adı duyulmayan bir banka adı geçiyor. Hatta Hülya Avşar “Hayır Odeabank reklamlarında oynamıyorum” diyerek farklı bir reklam politikası ile tüketicinin de dikkati çekiliyor. Ama reklam amacına ulaştı ve kısa sürede herke Odeabank’ı merak etmeye başladı.

Odeabank’ kim kurdu, Odeabank ‘ın sahibi kim?

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından 15 yıl aradan sonra ilk kez sıfırdan banka kurma izni alan 49. banka olan Odeabank Lübnanlı Bank Audi Grubu’na ait. Odeabank1 Kasım’dan bu yana Hülya Avşar'da ilk şubesiyle hizmet vermeye başladı.

2 Ekim'de Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından faaliyet izni onaylanan Lübnanlı Odeabank, ilk şubesini İstanbul Maslak Olive Plaza'da açtı. Bankanın resmi açılışı 10 Ocak tarihinde yapıldı. Odeabank 'ın Türkiye'de faaliyete başlaması büyük bir reklam kampanyası ile tanıtılmaya başlandı. Özellikle mevduat toplayabilmek için geniş bir tanıtım yapacak olan bankanın uzun süredir sır gibi saklanan reklam yüzü olarak Hülya Avşar seçildi. Avşar kızı bankanın reklamlarında oynamaya başlayınca ilgi bir anda Odeabank’a yöneldi.

Bank Audi İcra Kurulu Başkanı ve aynı zamanda Odeabank Yönetim Kurulu Üyesi Freddie baz, markanın yüzü Hülya Avşar, için "Gücün ve güzelliğin doğal kombinasyonu" açıklamasını yaptı.

İstanbul, İzmir ve Ankara’da halihazırda 6 şubesi bulunan Odeabank 'ın, toplam şube sayısı ise Ocakta açılacak şubelerle birlikte 9′a ulaşacak. Odea Bank’ın Genel Müdürü Hüseyin Özkaya, 2013′te 25 yeni şube açacaklarını söyledi. Banka, kredilerde 2 milyar dolar mevduatlarda ise 1.5-2 milyar dolar büyüklüğe ulaşmayı hedefliyor. Odea Bank’ın şu anda 390 çalışan sayısı bin 500 müşterisi bulunuyor. Banka Hülya Avşar’ın rol aldığı reklamla kısa sürede adından söz ettirmeyi başardı.

Yorumlar (0)