Volvo Bayilik ve Şartları

Otomobilde dünya devlerinden biri olan Volvo ile ilgili yazımıza bir göz gezdirin deriz.

BAYİLİK 04.03.2020, 23:23
257
Volvo Bayilik ve Şartları

İlk seri üretim Volvo otomobilini 1927 yılında Göteborg’daki üretim hattından çıkaran Volvo o tarihten bu yana düzenli olarak, dünyada lider yeniliklere sahip otomobiller sunmaktadır. Günümüzde yaklaşık 100 ülkede satılan, dünyanın en çok tanınan ve saygı duyulan otomobil markalarından biri olan Volvo, Çinli Zhejiang Geely Holding’e (Geely Holding) aittir. Volvo Cars 1999′a kadar İsveçli Volvo Group’un bir parçasıydı ve bu tarihte Ford Motor Company tarafından satın alındı. 2010′da ise Volvo Cars’ın yönetimi Geely Holding’e geçti.

Volvo şu otomobil gövde tiplerinde araçlar üretmektedir: Sedan, Station/Sportswagon, Cross Country, SUV ve Cabriolet. Otomobilleri için sezgisel olarak anlaşılan, insan odaklı, fonksiyonel İskandinav tasarımını ön plana çıkaran Volvo ayrıca iyi işçilik kalitesiyle öne çıkmaktadır. Volvo Cars olarak 2012 yılında 421,951 adet global satışa ulaşan küçük bir üreticidir. Ancak bu sağlam marka değerini arkada plana atmaz.

Volvo merkez ofis, ürün geliştirme, pazarlama ve yönetim fonksiyonları genel olarak İsveç, Göteborg’da yer almaktadır. Bunun yanında 2011′den beri Çin’de Şangay ve Chengdu’da Volvo Cars ofisleri bulunmaktadır. Şangay’daki yeni yönetim merkezi; bir Teknoloji Merkezi, satış ve pazarlama, üretim, satın alma ve ürün geliştirme gibi fonksiyonları içermektedir.

Göteborg (İsveç) ve Ghent’teki (Belçika) ana otomobil üretim fabrikalarına ek olarak, Volvo Cars, Skövde’de (İsveç) motor ve Floby’de (İsveç) araç parçaları üretiyor. Gövde parçalarının üretimi Olofström’de (İsveç) yapılıyor. Ayrıca, Kuala Lumpur’da (Malezya) bir montaj fabrikası var. Volvo otomobiller ayrıca Changan Ford Automobile Co. Ltd. tarafından işletilen Chongqing’deki (Çin) bir fabrikada da üretiliyor.

Volvo‘yu alan Geely için bayilik teklifi yağıyor. Anadolu Holding Otomotiv Grubu Başkanı Kamil Eser, distribütörü oldukları Çinli Geely’nin Volvo’yu satın almasını değerlendirdi. Bu satın alma sonrasında Türkiye’de Geely bayiliği talebinde önemli bir artış olduğunu söyleyen Eser, “Geely markası tabi ki bu satın almayla itibar kazandı. Mevcut 26 bayimiz var, şimdi yeni yeni talepler geliyor. Hatta Geely bayileri gazetelerdeki Volvo satın alma haberlerinin küpürlerini duvara asmışlar” dedi. Eser, otomotiv grubunun cirosunun 2009′da 800 milyon TL olduğunu belirterek, bu yıl yüzde 25 büyüme ile 1 milyar TL olmasını hedeflediklerini söyledi.

Volvo Bayilik İletişim Bilgileri:

Volvo OtoLine: 444 48 58
Elektronik posta adresi: info@volvootomobil.com.tr

Volvo ile iletişim kurarak bayilik şartlarını ve prosedürünü öğrenebilirsiniz.

Yorumlar (0)