Vitamental Bayiliği ve Şartları

öğretimden başlayarak zorunlu ders olarak okutulan bu sistem gerekli eğitimleri ile günümüz dünyasında kullanılmaktadır. Başta vivamental eğitimle başlayan zihin eğitimi ile ilerleyen devrelerde Japon abaküsü kullanılarak oluşturulan zihin programlarına geçerek devam eder. Bu sistemin Dünyada hızla yayılması amacıyla bu eğitimi veren kurslar ve bayilikler çeşitli ülkelerde verilmektedir. Ülkemizdeki bayisi de İstanbul ilinde Zeytinburnu ilçesinde bulunan Tema akademi özel eğitim hizmetleridir.

BAYİLİK 01.03.2020, 22:28
61
Vitamental Bayiliği ve Şartları

Vitamental eğitim sistemi Japonya ile birlikte 50 ülkede uygulanan bir eğitim sistemidir. 4-14 yaş aralığında bulunan çocuklara dört işlemi hesap makinası, kağıt veya kalem kullanmadan çok hızlı bir şekilde yapabilmeyi öğreten bir eğitim sistemidir. Bu sistem günümüz hesap makinalarının atası kabul edilen hesap makinası öncesi hesaplama şekillerini ve eğitimlerini içeren bir eğitim sistemi olarak dünyada 50 adet ülkede aktif olarak uygulanmaktadır. İlerleyen tekniği ile ileriki aşamalarında hiçbir şey kullanmadan tamamen zihinsel hesap yapmanın imkanını sağlayan bu eğitim sisteminde yetişen çocukların zeka gelişimleri bu eğitimi almayan çocuklara göre hem beyin gelişimi hem de zihin hareketliliği yönünde faydalı olmaktadır.

Vitamental Bayiliği ve Şartları

Bu sistem 1989 yılından beridir tüm Japonya’da uygulanmaktadır. İlköğretimden başlayarak zorunlu ders olarak okutulan bu sistem gerekli eğitimleri ile günümüz dünyasında kullanılmaktadır. Başta vivamental eğitimle başlayan zihin eğitimi ile ilerleyen devrelerde Japon abaküsü kullanılarak oluşturulan zihin programlarına geçerek devam eder. İlerleyen aşamalarında elimizde bulunan kalem ,kağıt, makine ve her türlü abaküs aletlerini geride bırakarak tamamen beyin gücü ve zihin üzerinden hesaplar yapılarak zeka ve bellek gelişimi arttırılmakta, dikkat ve odaklanma ayrıca özgüven aşılanması yeterince verilmektedir. Bu sistemin Dünyada hızla yayılması amacıyla bu eğitimi veren kurslar ve bayilikler çeşitli ülkelerde verilmektedir. Ülkemizdeki bayisi de İstanbul ilinde Zeytinburnu ilçesinde bulunan Tema akademi özel eğitim hizmetleridir.

Tema Akademi Özel Eğitim ve Özel Öğretim Danışmanlık Hizmetleri Ltd. Şti.
Adres:
Maltepe Mah. Gümüşsuyu cd. Cevteks İş Merkezi No.64/46
Zeytinburnu-İstanbul
Telefon:
Tel: +90 212 909 02 46
Gsm: +90 532 292 71 00
Web:
E-Mail: viva@vivamental.com
Yorumlar (0)