Tavuk Dünyası Franchise Şartları ve Yatırım Bedeli Nedir?

Hızla yükselen bir Türk markası olan ''Tavuk Dünyası'' bayilik vermeye devam ediyor. İşte şartlar ve yatırım bedeli.

BAYİLİK 07.01.2020, 18:07 16.01.2020, 22:06
107
Tavuk Dünyası Franchise Şartları ve Yatırım Bedeli Nedir?

Tavuk Dünyası markası, bir Türk girişimci Mustafa Kaya’nın girişimcilik başarılarından biri. Hızlı yemek yeme alanlarındaki yeme içme sektörüne 2011 yılından bu yana dahil olan ve bugün 5 ülkede, 30 şehirde 70’den fazla noktada restoran-kafe hizmeti bulunan TD Gıda Hizmetleri şirketleri bünyesinde hizmet vermektedir. Sektördeki yabancı firmalara karşı bir Türk markasıyla dünyaya yayılmayı da başarmış.

Tavuk Dünyası’nın 110’u Türkiye, 3’ü Almanya, 4’ü Hollanda, 2’si Çin ve 1’i Rusya’da olmak üzere 120 şubesi bulunuyor. Tavuk Dünyası yurtdışı piyasasında da “Gagawa” markasıyla anılmakta. Çin’de, Almanya’da ve Hollanda’da bu isimle faaliyet etmektedir.

Kocaeli Şekerpınar’da, üretim tesisi bulunan Tavuk Dünyası soğuk odaların, üretim hane ve kuru gıda depolarının yer aldığı 4 bin metrekarelik bir tesise sahip. Fakat bu tesiste tavuk yetiştiriciliği yapılmıyor. Tedarikçilerden temin edilen tüm ürünler Şekerpınar’daki tesiste depolanıyor, marinasyon gibi işlemlerden geçiriliyor, paketleniyor ve buradan restoranlara dağıtımı yapılıyor.

Menülerine bakarsak Tavuk Dünyası fast-food ile “fine dining” arasında, yani dünyadaki “fast casual dining” (günlük yemek) olarak anılıyor. Profesyonel oldukları lezzet sırlarıyla genellikle Alışveriş merkezlerinde hizmet vermektedirler.

Tavuk Dünyası, TOBB için TEPAV tarafından gerçekleştirilen araştırma sonucunda 2012-2015 yılları arasında gerçekleştirdiği yüzde 532’lik büyüme ile Türkiye’de en hızlı büyüyen 100 şirket arasında ilk 20 arasına girerek önemli bir başarıya imza atmış.

2017 yılında  yurtiçi ve yurtdışı için 50 yeni restoran hedefini geride bırakan Tavuk Dünyası yine ağırlıklı olarak franchise ile büyümeyi planlıyor. Tavuk Dünyası Genel Müdürü Hakan Ceylan, “50 bin euro marka kullanım bedeli alıyoruz. Restoranın açılana kadarki maliyetleri, aşağı yukarı 600-800 bin TL civarında” diyor ve ekliyor: “Yaptığınız yatırım doğru lokasyon ve uygulama ile iki -üç senede geri dönüyor.” Diye belirtiyor.

Tavuk Dünyası sahibi Mustafa Kaya,’’En büyük amacımız Türkiye’den çıkan ve dünyada bilinen iyi bir Türk markası haline gelmek. Azerbaycan Bakü’de ilk şubemizi açtık. Almanya’da da üretim tesisi kurmaya hazırlanıyoruz. Dünya genelinde binlerce şubesi olan bir zincir hedefimiz var” diye sözlerine ekliyor.

Franchise Verilecek Adaylarda Aranan Özellikler Nelerdir?

Girişimci bir ruha ve başarma isteğine sahip olmak,

Tercihen geçmiş iş tecrübelerinde başarılı olmak,

Tüm mesai zamanını Tavuk Dünyası'na harcayabilecek konumda olmak,

Tavuk Dünyası için gerekli olan yatırımı karşılayacak finansal kaynaklara sahip olmak.

Franchise Bayilik Süreci Nasıl İlerler?

Tavuk dünyası web sitesinden ön başvuru formunu doldurarak başvurulur. Ön eleme sonrası görüşmeye çağırılan adayın bayilik alacağı böyge hakkında fizibilite çalışması yapılır. Onaylanırsa mimari projesi çizilir. Personel eğitimi Tavuk Dünyası tarafından verilir. Her aşaması ekip tarafından kontrol edilir.

Yorumlar (0)