Samsun Döneri Beyaz Ev Restoran Franchise

Samsun’dan başlayan hikayesi ile kısa sürede Türkiye’de ünlü bir döner markası olan Beyaz Ev; sektörde pek çok döner satış noktası ile tüketicilerin beğeni ve takdirini kazanmıştır. Beyaz Ev franchise ile sizde bu lezzete ortak olabilirsiniz? İşte detaylar.

BAYİLİK 22.01.2020, 16:43 27.01.2020, 13:06
23
Samsun Döneri Beyaz Ev Restoran Franchise

1993 yılında Samsun’da faaliyete geçen Beyaz Ev restoran zinciri yaklaşık 30 metrekare gibi küçük bir dükkân da başlamıştır. Bu küçük dönerci dükkanından hızlı ve azimle büyüyen Beyaz Ev sektörde de adından söz ettirecek boyuta gelmiştir. Beyaz Ev işletmesine ait şu an da 1 restoran, 3 fastfood bulunmaktadır. Restoranların mekân büyüklüğü yaklaşık 500 metrekare olup, fastfood alanları içinde en az 150 metrekaredir. Yalnızca döner değil fastfood grubunda döner ile yapılan pek çok çeşide ulaşmanız da mümkün.

Beyaz Ev, ilk Franchise şubesini 2009 yılında vermiş olup, daha sonrasında da 6 Franchise sözleşmesine 2 yıl gibi kısa bir sürede ulaşmıştır.

Franchise alan bayiler için kurumsal kimlik, teknolojik altyapı, lojistik ağı, personel eğitim organizasyonu ve insan kaynakları departmanını bilen düşünen işletme için kullanıma hazır anahtar teslim edilir. Beyaz Ev yurt içi ve yurt dışı olmak üzere de birçok şirket ile de çözüm ortaklığı kurmuştur.

İşletme hammaddesi olan eti de kendi et entegre tesislerinde üretimini sağlamaktadır. Franchise alan bayilerine de buradan temin edilir. Haftalık 20 ton et ihtiyacını karşılamaya uygun olan tesis, profesyonel kasaplarla ile çalışarak etin en lezzetli, uygun yerlerini kullanmaktadır. Bu et entegre tesisinde de her şey standartlara ve tüm kalite sistemlerine uygun olarak üretim yapılmaktadır. 2012 yılı itibari ile de “Helal Et” belgesine sahip olan işletmenin ürünlerini gönül rahatlığıyla tüketebilirsiniz.

Önümüzdeki hedeflerine bakacak olursak, üretim kapasitesine bağlı olarak 45 franchise bayiliği vermeyi planlamaktadırlar.

Beyaz Ev Restoran Yatırım Bedeli Nedir?

Beyaz Ev restoran marka isim hakkının bedeli olarak 100.000 TL belirlemiştir. Ayrıca restoran dekorasyonu içinde gerekli olacak tutar 150.000 TL’dir. Bu maliyetleri franchise alan kişi tarafından karşılanır. İşletme, aylık cironuz dan da %5 kar oranı almaktadır.

Toplam da 250.000 TL ile sektörde yer edinmiş belirli bir müşteri portföyü olan restoranda sahip olabilirsiniz.

Yorumlar (0)