En Karlı Bayilikler

BAYİLİK 21.02.2020, 22:33
51
En Karlı Bayilikler

Popüler bir markanın bayiliğini yapmak riski az, avantajı yüksek bir girişimdir. Sermayesi olan kişiler bile iş girişimlerinde risksiz yatırımlar yaparak para kazanmak istiyor. Bu nedenle de satış grafiği yüksek, marka değeri yüksek bir markanın çatısı altına girmek kar garantisini de beraberinde getiriyor. bu nedenle sermaye sorunu olmayan kişiler franchise veya bayilik sistemi ile oluşan zincirlerin halkası olmayı tercih ediyorlar.

Franchise ve bayilik veren firmalar arasında en çok tercih edilen firmalar öncelikle gıda sektöründe olanlardır. Çünkü insanlar her şeyden tasarruf etseler de yemekten tasarruf edemiyorlar. Öğrencisinden, çalışanına, iş adamından esnafa herkesin karnını doyurmak için tercih ettiği popüler fast-food markaları hem ekonomik hem de lezzetli olduğu için tercih ediliyor. Büyük alışveriş merkezlerinde, işlek, geniş ve merkezi caddelerde hizmet vererek daha çok kişiye kolayca ulaşmak için zincir fast-food markaları girişimcilerin en çok tercih ettikleri bayiliklerin ilk sırasında yer alıyor.

İşte en karlı bayilikler ve koşulları;

Mc Donals Franchise ve Şartları: Mc Donalds en popüler hazır yiyecek markası sıralamasında liderliği kimseye kaptırmıyor. Günde 69 milyon müşteriye hizmet veren, dünyanın en büyük fast-food restoran şirketi olan  Mc Donalds’a insanlar kadar girişimcilerin de ilgisi oldukça fazla. Mc Donalds bayiliği alarak karlı bir yatırım yapmak isteyen kişiler çok fazla. 2013 yılında Amerika’nın dünyaca ünlü markası olan Mc Donals en karlı bayilikler listesinin başında yer alıyor. Mc Donalds markasının şart koştuğu bayilik şartları da oldukça ağır. Bu markayla karlı bir yatırım yapmak isteyenlerin iyi bir sermaye ayırmaları gerekiyor.  iseniz bütçenizin belli bir miktardan fazla olması gerekiyor. Gıda sektöründe hizmet vermek isteyen girişimciler için Mc Donals bayiliği alabilmek adına için 30 bin dolar sadece başlangıç ücreti ödeniyor. Bunun dışında başka ücretler de olsa Mc Donals bayiliği alanlar yatırdığı ücreti kısa sürede kazanıyor.

Burger King Franchise ve Şartları: Ülkemizde fast food zincirleri arasında ilgi gören dünya markası Burger King, 2013 yılı itibari ile girişimcilerin de en çok sahip olmak istediği markalardan biri oluyor. Burger King  yatırım maliyeti, restoranın yerine, şekline ve büyüklüğüne bağlı olarak değişmekle birlikte 700.000 USD+ KDV’den başlamaktadır. Burger King bayiliği açmak için  şehrin yaya ve araç trafiğinin yoğun olduğu bölgeleri, alışveriş merkezleri, sinema, okul, dershane yakınları, fast food işletmeciliğine uygun ana arterler tercih ediliyor. Restoran açılacak mekanda aranan özellikler firma tarafından belirtilenlere uygun olması gerekiyor.

Little Caesars Franchise ve Şartları: Pizza sektörünün öncü markalarından biri olan Little Caesars girişimcilerine iyi kazandıran markalardan birisi. Little Caesars, franchise giriş bedeli olarak 40 bin dolar talep ediyor. İşletme sermayesi ise 50 bin dolar. 100 metrekarelik bir restoranın yatırım maliyeti 160 bin ile 180 bin dolar arasında değişiyor. Little Caesars’ın işletmeci girişimci bir kişilik, insan ilişkilerinde başarı, yöneticilik vasıflarını arıyor. Bu ösermayeye ve özelliklere sahip olunması ve franchise sistemine uyumlu çalışma şeklinde sıralanıyor. Bu şartlara rağmen girişimciler Little Caesars bayiliği almak için sıraya giriyor.

Dominos Pizza Franchise ve Şartları: Fast Pizza sektörünün liderlerinden biri olan Dominos Pizza, ülkemizde de belirlediği şartlara uygun yeni bayilikler veriyor. meye hazırlanıyor. Girişimcilerin en karlı bayilikleri listesinde bulunan Dominos Pizza bayiliği almak için uzun bir eğitim sürecinden geçmek gerekiyor.

Pizza Pizza Franchise ve Şartları: 35 bin dolar isim hakkı var. 250 dolar+KDV reklam katkı payı alınıyor. Marmara ve Doğu Anadolu bölgesi hedefleniyor. 50 franchise verilecek. 

Özsüt Franchise ve Şartları: 20 bin dolar isim hakkı alıyor. Reklam katılım payı yüzde 3 alıyor. Türkiye geneli ve Kıbrıs hedefleniyor. 25 franchise verilecek. 

Daıly Fresh Franchise ve Şartları: 13 bin TL+KDV franchise bedeli alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 40 franchise verilecek

Sultanahmet Köftecisi Franchise ve Şartları: 50 bin dolar franchise bedeli istiyor. Reklam katılım payı yüzde 4. Doğu Anadolu, Güneydoğu Anadolu, Doğu Karadeniz, Akdeniz bölgesi hedefleniyor. 30 franchise verilecek.

Atom Tost Franchise ve Şartları: 10 bin Euro franchise bedeli talep ediliyor. Aylık cironun yüzde 5′i royalty alınıyor. Türkiye geneli hedefleniyor. 17 franchise verilecek. 

Değirmen Pastaneleri Franchise ve Şartları: 30 bin Euro Franchise bedeli isteniyor. 10 Bin Euro da proje bedeli isteniyor. Cironun yüzde 1′i reklam payı talep ediliyor. İstanbul, Ankara, Eskişehir, Adapazarı ve İzmir hedefleniyor. 15 franchise verilecek.

Otantik Kumpir Franchise ve Şartları: 50 bin TL sisteme giriş hakkı bedeli isteniyor. Aylık cironun da % 5′i oranında Royalty bedeli talep ediliyor. Türkiye geneli ve yurtdışı hedefleniyor. 10 franchise verilecek.

Yorumlar (0)