Cold Stone Cream Franchise Şartları ve Yatırım Bedeli Nedir?

Cold Stone Creamery, 2013 Haziran ayında İstanbul Ortaköy’de açtığı ilk dondurma mağazası ile Türkiye pazarında yerini aldı. Sürekli artış gösteren mağazaları ile franchise vermeyi planlıyor.

BAYİLİK 11.01.2020, 13:40 17.01.2020, 20:20
33
Cold Stone Cream Franchise Şartları ve Yatırım Bedeli Nedir?

Cold Stone Creamy Kurucuları Donald ve Susan Sutherland, 1988 yılında Tempe Arizona’da ilk mağaza açılışı ile dondurmalarını tanıttılar. Cold Stone Creamery dondurmaları sektörde “Süper Birinci Sınıf” olarak sınıflandırılıyor.

Seçilen meyveleri, çerezleri, çikolata veya taze pastaları-kekleri donmuş bir granit taş üzerinde karıştırarak enfes bir lezzet olan Cold Stone dondurmaları yapılıyor.

Amerika’da 1.000 mağazaya ulaşmış olan markanın, Amerika dışında ise 424 mağazası bulunuyor. Cold Stone Creamery, 2013 Haziran ayında İstanbul Ortaköy’de açtığı ilk dondurma mağazası ile Türkiye pazarında yerini aldı. Cold Stone Creamery şu an Türkiye’de 18 dondurma bayiliği bulunuyor, firma franchise sistemi ile bayilik sayısını arttırmayı planlıyor.

Golf markasıyla 2003 yılında yaptığı anlaşmayla Türkiye dondurma pazarında yer alan Ülker Grubu’nun şirketi Natura Gıda, 1.1 milyar dolar cirolu Amerikan Kahala Group ile master franchising anlaşması yaptı.

Natura Gıda Genel Müdürü Ender Buruk şunları söyledi:

“Türkiye’de artan dondurma tüketimini göz önünde bulundurarak, tüketimi eğlenceli bir hale getiren bu iş modelinin başarılı olacağına inandık. Kişiye özel ve sofistike tatlardan oluşan bu dondurma deneyimi için Türk pazarının hazır olduğunu düşündüğümüz bu dönemde, Cold Stone CreameryTM markasıyla bir master franchising anlaşması yaptık.”

Bayilik Şartları Nedir?

Cold Stone Cream dondurma internet sitesinden dolduracağınız başvuru formu ile talebinizi oluşturabilirsiniz. Doldurduğunuz bilgilere göre değerlendirmeler yapıldıktan sonra size geri dönüş sağlanacaktır.

Yer seçimi için Alışveriş Merkezi ya da işlek cadde üstündeki mekanlar tercih edilmeli.

Yatırım öz sermayesi kendisi tarafından karşılanabilmelidir.

Franchise Yatırım Bedeli Ne Kadardır?

Giriş maliyeti olarak yaklaşık 200-300.000 TL kadar bir miktar harcanacaktır.

Yorumlar (0)