Adidas Bayilik (Franchise) Şartları

Adidas bayilik için yeni açılacak alışveriş merkezlerinde ve gelişmekte olan illerde mağaza açmayı hedefliyor. Sizde fanchise almak isterseniz işte detaylar.

BAYİLİK 29.02.2020, 23:57
66
Adidas Bayilik (Franchise) Şartları

Adidas Bayiliği:

Adidas markası, dünyaca ünlü markalar arasında yer alan prestijli bir ayakkabı markasıdır.1983 yılında Türkiye pazarına giren Adidas, bugün faaliyetlerini yüzde 100 yabancı sermaye olarak sürdürüyor. Markanın Türkiye’de halen 76 mağazası var. Bunların 16′sı bizzat Adidas tarafından işletiliyor. Kalan 60′ı franchising mağazalardan oluşuyor. Outlet mağaza sayısı ise 9. Türkiye genelinde 300′ün üzerinde satış noktasında Adidas ürünlerine ulaşmak mümkün.

Adidas bayilik için yeni açılacak alışveriş merkezlerinde ve gelişmekte olan illerde mağaza açmayı hedefliyor. Mağaza büyüklüğünün en az 300 metrekare olması gerekiyor. Adidas, mağaza dekorasyonu için farklı konseptler sunuyor. Dekorasyon maliyeti ve ilk ürün alım maliyeti buna göre değişiyor. Mağazaların hedef kitlesini, ağırlıklı olarak 8-25 yaş grubu kadın ve erkekler oluşturuyor. Adidas koleksiyonlarını “Sport Performance” ve “Sport Heritage” olmak üzere iki ana bölümde satışa sunuyor. Ürünlerin fiyatları 75-250 TL aralığında. SPORT Performance, amatör ve profesyonel sporculara yönelik ürünlerden oluşuyor. Çoğunluğu teknoloji içeren ve performans ürünleri olarak tarif ediliyor. SPORT Heritage ise geçmişte spor amaçlı tasarlanmış ürünlerin günümüze uyarlanmasıyla oluşmuş.

Adidas bayiliği için gerekli şartlar:

- Bayilik için gerekli belgelerin temini ve başvuru yapılması
- Özellikle mağaza açılacak yerin ayrıntılı bir şekilde raporlanması
- İşlemler tamamlandıktan sonra Adidas markasının değerini düşürmeyecek ve tüm yenilikleri ve mağaza dekorasyonlarını yapılacağına dair taahütname verilmesi

Daha ayrıntılı bilgileri başvuru esnasında alabilirsiniz. Bu konuda en önemlisi Adidas ürünü satacağınız için mağazanızda ve çalışma şeklinizde değişiklikler yapabilecek olmanızdır. Öyle ki uygun görülmeyen bazı şeyleri değiştirmeniz istenebilir. Bu tür durumlarda bu değişiklikleri kesinlikle yapmanız gerekmektedir aksi halde tüm işlemlerin iptal olması söz konusudur.

Adidas bayilik başvurusu yapacaklar için iletişim bilgileri :

İletişim için telefon: 0212 355 36 00
Faks: 0212 232 34 56
Adidas bayiliği Adres: Birahane Sok. No:5 Bomonti Şişli 34881 İstanbul

Yorumlar (0)